روایت فلیپه فتیپالدی از نابودی محیط زیست برزیل
منطقه گرمسیری سرادو

فلیپه فتیپالدی مجله عکش نوریاتو
منطقه گرمسیری سرادوReviewed by نوریاتو on Oct 10Rating: 5.0منطقه گرمسیری سرادو | عکسهای فلیپه فتیپالدی | عکاسی مستند اجتماعی | مجله عکس نوریاتوفلیپه فتیپالدی در سال 1982 در برزیل متولد شد. او فارغ التحصیل رشته روزنامه نگاری است و در حال حاضر مشغول عکاسی پروژه های شخصی خود در زمینه مسائل اجتماعی و زیست محیطی است.

ترجمه اختصاصی نوریاتو: فلیپه فتیپالدی در سال ۱۹۸۲ در برزیل متولد شد. او فارغ التحصیل رشته روزنامه نگاری است و در حال حاضر مشغول عکاسی پروژه های شخصی خود در زمینه مسائل اجتماعی و زیست محیطی است. فتیپالدی تاکنون با نشریات معتبری همچون نشنال جئوگرافیک همکاری داشته است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، فلیپه فتیپالدی در استیتمنت مجموعه عکس خود با عنوان «سرادو» می نویسد:

 

برزیل کشوری با چشم اندازهای بسیار متضاد روستایی است. کشوری که جوامع سنتی، مردم بومی و کشاورزان کوچک زیادی در درون خود دارد. این کشور تمام مظاهر سنتی را در برابر وجوه سرمایه داری در کنار یکدیگر دارد. ترکیبی که در نتیجه آن، خشونتی به بار آمده است.

 

در حقیقت، طبق شواهد جهانی، سال ۲۰۱۵ بدترین سال در رکورد ثبت نابودی زمین را در سرتاسر جهان داشته است. از میان ۱۸۵ مورد نابودی محاسبه شده در جهان، برزیل با ۵۰ مورد از بین رفته در سال گذشته بیشترین تعداد تلفات را داشته که تقریبا دو برابر میزان محاسبه شده در سال ۲۰۱۴ بوده است.

 

بیشترین میزان نابودی در برزیل، در ایالت های شمالی این کشور یعنی مارانیائو، پارا و روندونیا اتفاق افتاده است. بخشی از این ایالت ها در منطقه گرمسیری سرادو قرار گرفته اند. بیشترین مورد نابودی مربوط به گیاهان و زمین های کشاورزی وسیعی است که توسط جوامع محلی گزارش شده است.

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

 

دیدگاه شما