موضوعات مهم

فوجی‌فیلم خط تولید فیلم سیاه و سفید و کاغذ عکاسی را تعطیل می‌کند

فوجی‌فیلم خط تولید فیلم سیاه و سفید و کاغذ عکاسی را تعطیل می‌کند

نوریاتو: فوجی‌فیلم به‌صورت رسمی اعلام کرد که از مهرماه سال جاری، تولید سری فیلم‌های سیاه و سفید مشهور Neopan 100 Acros خود را متوقف خواهد کرد. این مطلب، خبر منتشرشده از فروشندگان ژاپنی در هفته گذشته را نیز تائید می‌کند.

 

فوجی می‌گوید که سعی کرده با انجام کارهایی نظیر بهبود بهینگی تولید و به‌کارگیری روش‌هایی برای صرفه‌جویی مالی، هزینه‌های مربوط به تولید فیلم خود را کاهش دهد؛ اما متأسفانه در حال حاضر وضعیت اقتصادی برای این فیلم‌ها اصلاً خوب نیست. به‌این‌ترتیب، فروش تمام محصولات باقی‌مانده مربوط به فیلم سیاه و سفید و کاغذهای آن‌ها توسط فوجی‌فیلم نیز متوقف می‌شود.

 

فوجی‌فیلم با اعلام این خبر و عذرخواهی از تمام عکاسان تاکید کرده است که «با اینکه این عمل واقعاً خودخواهانه است، از اینکه ما را درک می‌کنید متشکر هستیم.»

 

تولید فیلم سیاه و سفید فوجی‌فیلم در زمانی بین مهرماه ۹۷ و مهرماه ۹۸ متوقف خواهد شد. قرار بود که تولید کاغذهای ۴ در ۵ و ۸ در ۱۰ Neopan 100 Acros در اردیبهشت‌ماه ۹۷ متوقف شود، اما عکاسان فکر می‌کردند که تولید فیلم‌های ۳۵ و ۱۲۰ میلی‌متری ادامه پیدا خواهد کرد. حالا مشخص‌شده که سایر محصولات خط تولید Acros نیز حتی ۶ ماه هم دوام نمی‌آورند.

 

در حال حاضر یک رول فیلم سیاه و سفید ۳۵ میلی‌متری Neopan 100 Acros شش و نیم دلار و یک رول فیلم ۱۲۰ میلی‌متری، ۶ دلار قیمت دارد. (می‌توانید یک پک ۵تایی آن را با قیمت ۲۴ دلار خریداری کنید). اگر دوست دارید که در سال‌های آینده نیز با فیلم‌های Acros عکاسی کنید، باید بدانید که وقت خرید و احتکار این فیلم‌ها رسیده است.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها