موضوعات مهم

عکس روز : بازگشت به ماراوی پس از داعش

عکس روز : بازگشت به ماراوی پس از داعش

نوریاتو: ساکنان مسلمان و غیرمسلمان شهر ماراوی پس از آزادی شهرشان از دست داعش، کم‌کم به خانه‌های خود بازمی‌گردند. چندماهی است که ماراوی سیتی در جنوب فیلیپین از دست تروریست‌های داعش آزاد شده است. تقریباً هیچ جای سالمی در شهر باقی نمانده چرا که ۵ ماه نبرد سخت ارتش با تروریست‌های داعش باعث ویرانی آن شده است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، مقامات فیلیپینی اعلام کردند که عملیات نظامی ارتش این کشور برای پاکسازی شهر ماراوی به پایان رسید. شهر ماراوی در جنوب فیلیپین طی ۵ ماه درگیری‌های خشونت‌آمیز از چنگ گروه موته، که با گروه تروریستی داعش بیعت کرده بودند، آزاد شده است.

 

درگیری‌های ۵ ماه اخیر منجر به آواره شدن بیش از ۳۰۰ هزار نفر در جنوب فیلیپین شده بود و بیش از ۹۲۰ شبه‌نظامی، ۱۶۵ سرباز و دست‌کم ۴۵ شهروند فیلیپینی در این درگیری‌ها کشته شدند.

 

درگیری‌های هفته‌های آخر شهر ماراوی، منجر به آسیب شدید ساختمان‌ها، خانه‌ها و حتی مساجد مرکز شهر  شده است و دولت فیلیپین اعلام کرده است که بازسازی نقاط مرکزی شهر  هزینه‌ای بالغ بر ۱ میلیارد دلار خرج برخواهد داشت. تصاویر منتشر شده وضعیت این شهر و سطح بالای آسیب‌ها را بحرانی نشان می‌دهد.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها