موضوعات مهم

زیارت روایت آلیس تاملینسون از زائران شهر زيارتي لورد

زیارت

ترجمه اختصاصی نوریاتو: آلیس تاملینسون نخستین عکاس بریتانیایی در ۱۰ سال اخیر لقب گرفت که برنده جایزه ۲۵ هزار دلاری و عنوان عکاس سال جایزه جهانی عکس سونی ۲۰۱۸ می‌شود.

 

به گزارش مجله نوریاتو، آلیس تاملینسون که دانش‌آموخته کارشناسی ادبیات انگلیسی و ارتباطات از دانشگاه لیدز و کارشناسی ارشد انسان‌شناسی سفر، گردشگری و زیارت از دانشگاه لندن است، دومین بانوی عکاس در چهار سال اخیر است که این جایزه معتبر را از آن خود می‌کند. پیش‌تر در ۲۰۱۴ سارا نائومی لیوکوویتس، عکاس/خبرنگار آمریکایی جایزه جهانی سونی را به دست آورده بود.

 

عکاس بریتانیایی که از راه عکاسی پروژه‌های تجاری و تبلیغاتی روزگار می‌گذراند، اسکار عکاسی را برای گرفتن مجموعه‌ای از تصاویر سیاه و سفید با موضوع زیارت و زائران برده است. او این عکس‌ها را در مکان‌های زیارتی کشورهای فرانسه، ایرلند و لهستان گرفت و برای نخستین بار وارد رقابت جوایز سونی شد. تاملینسون که هرگز تصور نمی‌کرد عکس‌هایش چنین مورد توجه قرار بگیرند، از بردن جایزه اول شگفتزده به نظر می‌رسد.

 

آلیس تاملینسون وقتی شیفته موضوع زیارت شد که مستندی درباره شهر زیارتی لورد دید. او همراه زائران در یک تور برای بازدید از این شهر کوچک در جنوب‌غربی فرانسه رفت و چند روز با بیش از سه هزار زائر پرتغالی در هتل اقامت کرد. تاملینسون پس از این سفر بارها به لورد بازگشت و هر بار در مقام یک ناظر بیرونی عکس‌هایی گرفت که گرچه راضی‌اش نمی‌کرد اما روح زیارت در بسیاری از آنها جاری بود.

 

هر چند برخی از زائران حاضر نمی‌شدند مقابل دوربین عکاس جوان قرار بگیرند اما بسیاری هم با دیدن نمونه عکس‌های آلیس با کمال میل با او همکاری می‌کردند.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر