موضوعات مهم

عکس روز: دیدار تاریخی رهبران دو کره

عکس روز: دیدار تاریخی رهبران دو کره

نوریاتو: رهبران دو کره در یک رویداد تاریخی صبح جمعه ۷ اردیبهشت به وقت شرق آسیا، در منطقه صفر مرزی حائل بین دو کشور با هم دیدار کردند و در حالی که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی مدام لبخند بر لب داشت، برای مذاکره دو جانبه برای نخستین بار وارد کره جنوبی شد.

به گزارش مجله عکس نوریاتو، دیدار این دو رهبر در حالی برگزار شد که رهبر کره شمالی با محافظان پرتعداد وارد منطقه مرزی دو کره برای دیدار با رییس جمهور کره جنوبی شد.

سران دو کشور در خط مرزی باهم دست دادند و رهبر کره شمالی، رئیس جمهوری کره جنوبی را چند قدم به منطقه کره شمالی برای عکس یادگاری برد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نخستین رهبر این کشور است که از زمان پایان درگیریها در جنگ کره در سال ۱۹۵۳ به کره جنوبی سفر کرده است.

قرار است این دور مذاکرات تنها عاری شدن کره از سلاح اتمی و پایان رسمی جنگ دو کره ۶۵ سال پس از آتش بس باشد و در این دور،‌ طرفین درباره نقض حقوق بشر در کره شمالی صحبتی نخواهند کرد.

رهبر کره شمالی در سخنانی در آغاز اجلاس سران دو کره اظهار امیدواری کرد نتایج مذاکرات سران سازنده باشد و گفت برای مذاکرات صریح آمده است.

همچنین «مون جائه این» رییس جمهور کره جنوبی ابراز اظهار امیدواری کرد این دیدار تاریخی مقدمه ای شود که روستای مرزی «پانمونجوم» به جای تقسیم فعلی بین دو کشور، نماد صلح و اتحاد شود و محدودیت ها برداشته شود.

در چند ماه اخیر تنش بین کره شمالی و کره جنوبی و آمریکا افزایش یافته بود. آزمایش موشکی و هسته ای کره شمالی موجب تحریم های سخت از سوی شورای امنیت شد و در نهایت رهبر کره شمالی پیشنهاد مذاکره را پذیرفت و حتی قرار شده رهبر کره شمالی با پرزیدنت ترامپ نیز دیدار کند.

هنوز مکان دیدار پرزیدنت ترامپ و رهبر کره شمالی مشخص نیست اما به تازگی مایک پمپئو از سفری از پیونگ یانگ بازگشته، که به نظر می رسد برای هماهنگی های این دیدار باشد. روز پنجشنبه سخنگوی کاخ سفید عکس او و رهبر کره شمالی را منتشر کرد.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها