موضوعات مهم

مدرسه کونگ فو شائولین عکس های عباس عطار از مراسم مدرسه شائولین در چین

مدرسه کونگ فو شائولین

ترجمه اختصاصی نوریاتو: عباس عطار عکاس نامدار ایرانی هفتاد و چهار سال پیش در ایران متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته مطبوعات و ارتباطات در انگلستان بود. از سی‌وپنج سال پیش تاکنون علاوه بر عضویت در آژانس بین‌المللی عکس مگنوم، از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ ریاست دوره‌ای این آژانس را بر عهده داشته است و در ۲۸ آوریل ۲۰۱۸ در پاریس در گذشت.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، در سال جاری، عباس عطار برای دومین بار به چین رفت تا موضوعات جاری در مراسم مذهبی این کشور را مورد بررسی قرار دهد. در این سفر او به کایفنگ رفت؛ شهری مرکزی در جمهوری خلق چین که در استان هنان واقع شده است.

 

او اعضای مدرسه شائولین را در حالیکه برای گردشگران، تکنیک های کونگ فو انجام می دادند، سوژه عکس های خود قرار داد. عباس درباره این سفر می گوید: «دلیل رفتن من به مدرسه کونگ فو شائولین مربوط به زمانی می شود که برای انجام پروژه ای درباره بودیسم در سال ۲۰۰۹ به چین رفته بودم. در آن سفر از راهبی عکاسی کردم که دانش آموخته شائولین بود و همچنین تبدیل به شخصیتی تلویزیونی در شهر چنگدو شده بود. آن روزها نمی توانستم دعوت او را برای دیدن شائولین بپذیرم به این دلیل که معبد آنها خیلی دور بود. از این رو زمانی که دوباره به کایفنگ برگشتم، این فرصت را از دست ندادم. از کایفنگ تا معبد شائولین دو ساعت راه بیشتر نبود. حتی چند نسخه از عکس های آن راهب را با خود برداشتم تا ببینم آیا کسی او را به یاد می آورد یا خیر.

 

آن راهب را نتوانستم دوباره پیدا کنم اما متوجه شدم که معبد شائولین تبدیل به مدرسه بزرگی با صدها دانش آموز کونگ فو شده؛ دانش آموزانی که اجرای کونگ فو آنها تبدیل به جذابیتی اصلی برای گردشگران شده بود.»

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر