فلاندری‌های خوب روایت ساشا گلدبرگر از قهرمانان امروزی جامعه آمریکا

فلاندری‌های خوب

ترجمه اختصاصی نوریاتو: ساشا گلدبرگر عکاسی فرانسوی است که تاکنون در چندین آژانس شناخته شده و معتبر به عنوان مدیر بخش هنری فعالیت داشته است. گلدبرگر مجموعه های تحسین برانگیزی را به تصویر کشیده که همگی حاکی از استعداد ویژه او است. این مجموعه ها در سرتاسر جهان به نمایش گذاشته شده اند.

 

به گزارش مجله نوریاتو، به نظر می رسد که ساشا گلدبرگر، سوالات عجیبی در ذهن خود دارد: اگر سوپرمن در قرن ۱۶ متولد می شد، چه اتفاقی رخ می داد؟ یا اگر هالک، شخصیتی سلطنتی داشت چه می شد؟ یا اگر وان آیک (نقاش هلندی) پرتره ای از سفیدبرفی می کشید، چه چیزی از آب در می آمد؟

 

به همین منظور این عکاس مجموعه عکسی به نام «فلاندری‌های خوب» ساخته و در آن تلاش کرده تا قهرمانان و شیاطین امروزی را در قالب مردمان قرن ۱۷ به تصویر بکشد. این مجموعه ترکیبی از تاریخ هنر و قهرمانان خیالی فرهنگ دنیای امروز مدرن ما است. ساشا گلدبرگر تکنیک های پرتره سازی قرن هفدهم مردمان فلاندری (مردمانی هلندی زبان که بیشتر در بلژیک، فرانسه و هلند ساکن هستند) را برای به تصویر کشیدن نمادهای فرهنگ آمریکایی استفاده کرده است.

 

گلدبرگر از تکنیک مخفی کردن نور و سایه برای نشان دادن اشرافیت و شکنندگی شخصیت های قهرمان در همه زمان ها استفاده کرده است. او مدل هایی را انتخاب کرده که شباهت زیادی به قهرمانان فیلم ها دارند و همچنین لباس های خاصی برایشان طراحی کرده که شبیه لباس های مردمان فلاندری در قرن ۱۷ است.

 

این مجموعه شما را به جشن شخصیت های قهرمان دوران کودکی تان دعوت می کند. این شخصیت ها، تبدیل به نمادهایی برای فاش کردن هویت شان شده اند. آنها دیگر خسته شده اند از اینکه برای نجات جهانی بدون آرامش تلاش کنند و به سرنوشتی جاودانه و بدون پایان وعده بدهند. گویی برای همیشه در شخصیت خود گرفتار شده اند. این پرتره ها به آنها فرصتی می دهد تا خودشیفتگی انکار شده شان را اصلاح کنند.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر