موضوعات مهم

کتاب «در ستایش امر واقعی» منتشر شد گزیده متن‌هایی درباره عکاسی تالیف مهدی مقیم نژاد

کتاب «در ستایش امر واقعی» منتشر شد

نوریاتو: کتاب «در ستایش امر واقعی: گزیده متن‌هایی درباره هنر و عکاسی» تالیف مهدی مقیم نژاد منتشر شد.

به گزارش مجله عکس نوریاتو، «در ستایش امر واقعی» شامل گزیده متن‌هایی درباره هنر و عکاسی است که از مهدی مقیم نژاد در فاصلۀ سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳ در قالب تألیف یا ترجمه، به چاپ رسیده است.

 

این کتاب با رویکردی تحلیلی به موضوعات مختلف در هنرهای تجسمی، از طراحی و نقاشی گرفته تا هنرهای چندرسانه ای، پرفورمنس و لایت آرت می پردازد هرچند که محوری ترین بحث هایش پیرامون عکاسی است.

 

کتاب از نظر قالب های نوشتاری به دو جلد تقسیم می شود؛ جلد اول به مقالاتی نظری اختصاص دارد که عمدتاً قالب پژوهشی دارند و جلد دوم به شکل مصداقی درباره هنرمندان و آثار هنری معین است و در این زمینه از قالب هایی چون مطالب مروری، مقدمه کتاب، گفتگو و مطالب آزاد بهره گرفته شده است.

 

اگر نخستین و واپسین مطلب این کتاب را درباره موضوع مشترک «طراحی» در نظر گیریم روند نوشتاری متون آشکار می شود؛ حرکتی از مقالات نظری مفصل به سمت گفتارهایی کوتاه و شخصی. به جز این، در ستایش «امر واقعی» به معنای مشخص تر «واقعیت عکاسانه» به نوعی شالوده، دغدغه و چالش فکری اصلی مؤلف به نظر می رسد که با خواندن کتاب این نکته بهتر درک خواهدشد.

 

کتاب «در ستایش امر واقعی: گزیده متن‌هایی درباره هنر و عکاسی» سال ۱۳۹۷ توسط نشر پرگار(تهران) در دوره دو جلدی، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۹۵۰۰۰ تومان منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها