موضوعات مهم

خانواده ای درون ما روایت جان کاگا از دوران کودکی و اهمیت آن

خانواده ای درون ما

ترجمه اختصاصی نوریاتو: جان کاگا در سال ۱۹۷۶ در شهر کوچکی در چکسواکی به دنیا آمد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در رشته طراحی هنری، به عنوان عکاسی آزاد، شروع به فعالیت در روزنامه ها و مجلات کرد. کمی بعد بیشتر وقت خود صرف کار کردن بر روی پروژه های بلندمدت fine art کرد. او تاکنون جوایز بین المللی زیادی را به دست آورده است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، جان کاگا در استیتمنت یکی از مجموعه عکس های خود با عنوان «خانواده ای درون ما» می نویسد:

 

من، پسر پدر و مادرم، یک مرد، همسر و در آخر یک پدر هستم. این عکس ها درباره دوران کودکی و روند رشد دو پسر من به نام های جاکیم و ماتی است. همسرم ورونیکا آنها را در جایی در کشور کمونیستی سابق در شرق اروپا بزرگ می کند. این مجموعه عکس، داستانی ساده و معمولی درباره خانواده به عنوان مهم ترین عنصر زندگی هر فرد است.

 

کودکی به عنوان مرحله ای از زندگی است که شخصیت ما را شکل می دهد. و از طرف دیگر، پدر و مادر شدن هم یکی از منابع نامحدود و واقعی خوشبختی است. کشف بی نهایت بودن این لذت و غنی کردن دنیای متقابل ما و کودکان، باعث می شود تا بزرگسالان و کودکان رابطه ای درهم تنیده و مشترک با یکدیگر داشته باشند. ما نیز روزگاری کودک بوده ایم اما فراموش کرده ایم. می توانیم از کودکان چیزهای زیادی بیاموزیم. از دانشی الهی که زیر پوست شان پنهان شده است و ما از آن بی خبر هستیم.

 

ما منبع بی پایانی از اطلاعات و آخرین تکنولوژی ها را در اختیار داریم اما هنوز هم به دنبال رویاهای دست نیافتنی مان هستیم. بعضی از وقایع زندگی را از دست داده ایم اما هنوز هم به دنبال معنای زندگی در امور مختلف هستیم و فراموش می کنیم که نکته اصلی درست در مقابل چشمان مان قرار دارد. کودکان و خانواده نکات اصلی زندگی ما هستند. حتی می توان گفت که مهم ترین ارکان زندگی ما به شمار می آیند و از هرچیزی در این دنیا اهمیت بیشتری دارند.

 

من عاشق خانواده ام هستم.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر