موضوعات مهم

عکس روز: گرافیتی های جام جهانی

عکس روز: گرافیتی های جام جهانی

نوریاتو: در آستانه آغاز جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، نقاشی های گرافیتی با تصاویر ستاره های فوتبال بر روی دیوارهای خانه ها و ساختمان های مسکو، فضای شهر را کاملا فوتبالی کرده است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، پروژه بزرگ نقاشی های دیواری و گرافیتی با موضوع فوتبال با حمایت «آلفا بانک» – بانک رسمی مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ – بصورت حمایت مالی و قانونی از نقاشان خیابانی و گرافیتی آرتیست انجام شده است.

 

هنر شهری و گرافیتی امروزه در تاریخ دنیای مدرن ریشه دوانیده است و تنه ای نسبتا تنومند یافته. به طوری که شاخه های آن در تمامی دنیا گسترش یافته است . این هنر در طی سالیان به شکل های گوناگون دچار تغیر و پیشرفت شده و در مسیر خود تجربه های فراوانی را به ثبت رسانید ه در این مطلب تلاش می شود تا انواع اصلی سبک های شناخته شده را برای مخاطبین و هنرمندان بازگو کرده تا در حین مشاهده آثار تا حدودی از نوع اجرا و سبک و روش کار هنر مندان نیز مطلع باشند.

 

در سمارا در یکی از پارک های کوچک در میدان بنام کویبیشیف ساختمان موقتی برای پارکور به هدف نقاشان خیابانی مبدل گشته است. در کازان گرافیتی با ارتفاع ساختمان سه طبقه ای با تصویر کریستیانو رونالدو مهاجم تیم ملی پرتغال پیش از این در ماه ژوئن در آستانه جام کنفدراسیون ها بوجود آمده بود.

 

مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ از تاریخ ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای سال ۲۰۱۸ در ۱۲ استادیوم در ۱۱ شهر روسیه شامل مسکو، کالیننگراد، سانکت، پتیربورگ، ولگاگراد، کازان، نیژنی نوگورود، سمارا، سارانسک، روستوف کرانه دون، سوچی و ایکاتیرینبورگ برگزار میگردند.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها