موضوعات مهم

اهدای نشان درجه یک هنری به محمد صیاد و محسن شاندیز

اهدای نشان درجه یک هنری به محمد صیاد و محسن شاندیز

نوریاتو: شورای ارزشیابی هنرمندان، شاعران و نویسندگان کشور، به محمد صیاد و محسن شاندیز، دو عکاس پیشکسوت انقلاب و دفاع مقدس نشان درجه یک هنری اعطاء کرد.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از روابط عمومی شورای ارزشیابی هنرمندان و نویسندگان کشور، این شورا دو عکاس خبری فعال در امام انقلاب اسلامی و سال‌های دفاع مقدس را حائز دریافت نشان درجه یک هنری دانست.

 

محمد صیاد صبور متولد ۱۳۲۶ و محسن وفائی شاندیز متولد ۱۳۳۱، از جمله عکاسان خبری فعال در رسانه‌ها هستند که عکس‌های متعدد آنها در رسانه‌های خارجی و داخلی اثرگذار بوده است.

 

نشان درجه یک هنری این عکاسان در آخرین جلسه شورای ارزشیابی هنرمندان و با بررسی و تایید پنج نفر از استادان در کمیته تخصصی اعطا شد.

 

همچنین نمایندگان تام الاختیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، سازمان برنامه و بودجه، فرهنگستان هنر در این جلسه حضور داشتند.

 

مطابق مصوبات دولت و شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعطاء نشان درجه یک هنری به هنرمندان و نویسندگان، هم طراز با مدرک دکترا در دانشگاه‌های رسمی کشور است و دریافت‌کنندگان درجه یک هنری، از همه امتیازات مربوط به قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار خواهند بود.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر