موضوعات مهم

اعتماد ملی مجموعه عکس های جی سیوال درباره اعتماد ملی در میان مردم آمریکا

اعتماد ملی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: جی سیوال عکاسی آمریکایی است که هم اکنون در واشنگتن دی سی زندگی می کند. سیوال دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته عکاسی از دانشگاه شیکاگو است. آثار او در نمایشگاه های متعددی در ایالات متحده به نمایش درآمده است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، جی سیوال در استیتمنت یکی از مجموعه عکس های خود با عنوان «اعتماد ملی» می نویسد:

 

این پروژه، در ساعات تاریک مراسم یادبود لینکلن آغاز شد. بنای یادبود لینکلن می تواند به سادگی به عنوان مکانی قابل احترام احساس شود اما این مجسمه غول پیکر افرادی که به آن مکان می آیند را بیش از حد کوچک نشان می دهد. برای همین درباره نیرویی که بین آن فضا و بازدیدکنندگان به وجود می آید، درامی روانشناختی بر سر زبان ها افتاده است.

 

بنای یادبود، حقیقتا بنای جذابی است به این علت که مکان پیچیده ای به نظر می رسد و به ذهن بازدیدکننده مفهوم اعتماد ملی را منتقل می کند. شعار اعتماد ملی در آمریکا را می توان در این جمله خلاصه کرد: اعتمادی در حال اجرا در نهادهای مختلف که به نمایش همه مردم آمریکا درآمده است.

 

من این پروژه را در دوره ای که به طور فزاینده، اعتماد در بین مردم آمریکا نسبت به نهادهای معتبر دچار خدشه شده بود، تهیه کردم: سیستم های مالی، دولت و رسانه های اصلی. با این حال ما هنوز به این موسسات و نهادها وابسته ایم. نهادهایی که در ظاهر کارشان را با دقت زیادی انجام می دهند. با روشی اولیه، عکس های من نیز مانند هر عکس دیگری، ظاهر کار را توصیف می کند: در این تصاویر، فرم های معماری، شکوه و عظمت مجسمه های یونان باستان را به یاد می آورد و تظاهرات سیاسی و کنفرانس های مطبوعاتی هم مانند صحنه های یک تئاتر به چشم می آیند.

 

با این وجود، عکس های من توجهی خاص به نقش پایداری دارد که این ظواهر در روایت تاریخ دارند. در حقیقت این ظواهر را به عنوان سوژه هایی به نمایش درآوردم که در میان فضایی رمزآلود و تاریک قرار گرفته اند؛ سوژه هایی که نقشی اساسی در کل ماجرا دارند. حس زیبایی شناختی موجود در عکس ها، منعکس کننده احساساتی در من است که باعث فرسایش مداوم و عمیق اعتماد در میان قشرهای مختلف جامعه آمریکا شده است.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر