موضوعات مهم

روایت تصویری جورجیا مورا از زندگی مجرمان سابق در روسیه ایالات متحده سیبری

روایت تصویری جورجیا مورا از زندگی مجرمان سابق در روسیه

ترجمه اختصاصی نوریاتو: جورجیا مورا در سال ۱۹۸۸ در آلمان متولد شد. او دانش آموخته رشته هنر از دانشگاه بیله‌فلد آلمان است. مورا در طول دوران تحصیل خود به کشورهای مختلفی در اروپا و آسیا سفر می کرد. او در این سفرها مردم را سوژه خود قرار می داد و تلاش می کرد تا از زندگی روزمره و ارزش های آنها مستنداتی تهیه کند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، جورجیا مورا در استیتمنت یکی از مجموعه عکس های خود با عنوان «ایالات متحده سیبری» می نویسد:

 

این عکس ها زندگی روزمره گروهی از زندانیان و معتادان سابق را نشان می دهد. آنها اکنون با هم در یک مرکز توانبخشی کار و زندگی می کنند. هروئین و ماده مخدری به نام کروکودیل که به تازگی در روسیه گسترده شده و باعث تسریع در فرسایش فیزیکی بدن می شود، منجر به نابودی زندگی عده ای از جوانان این کشور شده است. اما در مواردی، برخی از این افراد پس از گذراندن دوره محکومیت خود تلاش می کنند تا زندگی شان را تغییری بدهند. این مجموعه چگونگی ملحق شدن آنها به این مرکز را نشان می دهد.

 

 

این مرکز که رهایی نام دارد، توسط کشیشی کانادایی تاسیس شد. در آنجا تلاش می شود تا این افراد با ارزش های ارتدوکس در فرآیندی از بازسازی قرار گیرند. با این حال، این شیوه از زندگی جدید که در آن تمرکز شدیدی بر دین شده، ممکن است آزادی افراد را محدود سازد. مجموعه عکس «ایالات متحده سیبری» در جولای سال ۲۰۱۳ در روستایی در نزدیکی جنوب سیبری در روسیه به تصویر کشیده شده است.

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر