موضوعات مهم

همسر سالوادور دالی، سوژه نمایشگاهی در بارسلون

همسر سالوادور دالی، سوژه نمایشگاهی در بارسلون

نوریاتو: نقاشی‌ها و طراحی‌های سالوادور دالی از همسرش و همین‌طور پرتره‌هایی که دیگر هنرمندان از او کشیده‌اند به نمایش گذاشته‌ شده است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، النا ایوانوونا دیاکونووا معروف به گالا دالی، همسر سالوادور دالی (نقاش بزرگ سبک سوررئال) سوژه نمایشگاهی در بارسلونا شد.

 

در این نمایشگاه که عنوانش «گالا سالوادور دالی: اتاقی برای خودش» است، نقاشی‌ها و طراحی‌های دالی از همسرش و همین‌طور پرتره‌هایی که دیگر هنرمندان از گالا دالی کشیده‌اند به نمایش گذاشته‌ شده است.

 

گالا دالی یک هنرمند هنر مفهومی، نویسنده، روشنفکر و الهام‌بخش آثار هنری بود. تصویری از او در نمایشگاه روی دیوار رفته که او را به عنوان یک زنی که دنبال شهرت است نشان می‌دهد که برگزارکنندگان نمایشگاه می‌گویند این تصویر اشتباه رسم شده چون گالا به خاطر شهرت با دالی ازدواج نکرد.

 

گالا زمانی با دالی ازدواج کرد که دالی همچنان یک هنرمند ناشناخته بود. بنابراین برگزارکنندگان نمایشگاه بارسلونا می‌گویند ازدواج گالا با دالی به خاطر این بوده که آن‌ها خواسته‌اند زندگی دو نفره خود را تبدیل به یک پروژه هنری کنند.

 

گالا دالی که متولد روسیه بود، در سال ۱۹۳۴ با سالوادور دالی ازدواج کرد. او پیش از آن یک بار دیگر ازدواج کرده بود. همسر اولش پل الوار، شاعر فرانسوی و از بنیانگذاران سبک سوررئال بود.

 

نمایشگاه «گالا سالوادور دالی: اتاقی برای خودش» تا اکتبر سال جاری در بارسلونا برپا خواهد بود.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر