موضوعات مهم

نمایشگاه عکس «طبیعت ایران» در فلیپین برپا شد همزمان با روزهای فرهنگی ایران در این کشور؛

نمایشگاه عکس «طبیعت ایران» در فلیپین برپا شد

نوریاتو: ۳۰ فریم عکس از جاذبه‌های طبیعی کشورمان در نمایشگاهی با عنوان «طبیعت ایران» همزمان با روزهای فرهنگی ایران در فیلیپین به نمایش گذاشته شد.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، زهرا حضوری و مهدی تقوی بعد از سال‌ها طبیعت‌گردی و کوهنوردی، عکس‌هایی از طبیعت ایران ثبت کرده‌اند که به همت رایزن فرهنگی ایران در مانیل پایتخت فیلیپین با عنوان نمایشگاه عکس «طبیعت ایران» به نمایش گذاشته شد.

 

این نمایشگاه روز گذشته ۱۲ مرداد ماه در دهمین روز از برنامه «روزهای فرهنگی ایران در فیلیپین» که با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان، پارک ریزال، انجمن دوستی زنان فیلیپین و ایران، انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی مقیم فیلیپین و انجمن علمی و فرهنگی فیلیپین و ایران برگزار شده است،  در گالری اورکیداریوم پارک ملی فیلیپین افتتاح شد.

 

بلمونته ـ مدیر اجرایی مرکز توسعه پارک‌های ملی فیلیپین ـ در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، عکس‌های به نمایش درآمده را که نشانگر زیبایی‌های منحصر به فرد سرزمینی در آسیاست، بسیار جالب دانست و گفت: امیدوارم نمایش این طبیعت زیبا از کشوری که هنوز آن را ندیدم، ولی امروز شاهد برخی از زیبایی آن بودم بتواند شناخت بیشتری برای مردم فیلیپین به ارمغان بیاورد.

 

رایزن فرهنگی ایران در فیلیپین نیز در این مراسم بیان کرد: کشور من ایران، دارای چهار فصل در طول سال و جاذبه‌های بسیار زیاد توریستی و طبیعی است. عکس‌هایی که امروز به نمایش درآمده فقط بخش کوچکی از زیبایی‌های کشوری است که بیش از ۵ هزار سال تمدن را در خود نگه داشته و امروز زیبایی‌های آن منشأ اثر هنرمندان این کشور است که هنر این سرزمین را برای جهانیان به ارمغان می‌آورند.

 

محمد جعفری‌ملک اظهار امیدواری کرد: با توجه به امضای برنامه مبادلات فرهنگی بین دو کشور در آینده نزدیک، شاهد رشد هر چه بیشتر روابط فرهنگی و هنری بین فیلیپین و ایران باشیم.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها