موضوعات مهم

آن‌چه دوست دارم و در آن می‌مانم تئاتر است نوش آفرین طوسی در گفت‌وگو با نوریاتو؛

آن‌چه دوست دارم و در آن می‌مانم تئاتر است

نوریاتو: در میان بازیگران سریال «پدر» که این‌روزها از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود، چند بازیگر تازه‌نفس نیز به مخاطبان معرفی شده‌اند که نوش آفرین طوسی (بازیگر نقش سوسن) یکی از آن‌ها است، او در شته جامعه‌شناسی تحصیل کرده و بازیگری تئاتر را از سال ۸۲ به صورت حرفه‌ای در محلات آغاز کرده است. گفت‌وگوی نوریاتو با این بازیگر تئاتر و تلویزیون را در ادامه می‌‌خوانید.

 

بازی برای سریال «پدر» چطور به شما پیشنهاد شد؟

 

سال ۹۶ در تئاتر «دایره گچی قفقازی» بازی می‌کردم که یکی از دوستان آقای توفیقی به تماشای کار ما آمد و بازی من در آن نمایش توجه‌اش را جلب کرد و بعد از نمایش با هم برای بازی در این سریال صحبت کردیم، آن‌زمان «پدر» در مرحله پیش تولید بود.

 

وقتی به دفترشان رفتید، فیلم‌نامه و قسمت‌های مربوط به نقش خودتان را خواندید؟

 

راستش را بخواهید آن زمان فقط قسمت‌های مربوط به نقش لیلا (شخصیت اصلی سریال) را خواندم و مراحل آشنایی‌مان با کار کردن این بخش‌ها تکمیل شد. من آذرماه با گروه سریال «پدر» صحبت کردم و اواخر اسفند که همه بازیگرها انتخاب شده بودند سریال کلید خورد و اوایل عید هم من جلوی دوربین رفتم. البته همان قسمت‌هایی از فیلم‌نامه را که خوانده بودم دوست داشتم و برایم جالب بود و به طور کلی به همکاری با آقای توفیقی علاقه داشتم، چون سریال‌های موفق و پر مخاطبی را در تلویزیون کار کرده است.

 

فعالیت در فضای تصویری را تقریبا در آستانه سی سالگی آغاز کردید، درست است؟

 

من از سال ۸۲ به صورت حرفه‌ای تئاتر کار کردم، اما تهران نبودم. به همین دلیل فقط همراه دیگر اعضای گروه کارهای جشنواره‌ای انجام می‌دادیم. در واقع من پنج دوره در تئاتر جشنواره‌ای شرکت کردم و در طول این سال‌ها جوایز منطقه‌ای و استانی هم گرفتم، اما سخت بود و کسی که در شهرستان کار می‌کند کمتر دیده می‌شود.

 

پس این‌طور نبود که ناگهانی از رشته تحصیلی‌ خودتان که جامعه‌شناسی است به سمت بازیگری بیایید.

 

نه این‌طور نبود و قبلا هم در حوزه تئاتر کار می‌کردم و در تهران هم از سال ۹۳ در موسسه استاد سمندریان زیر نظر اساتید برجسته‌ای چون پانته‌آ پناهی‌ها، محمودرضا رحیمی، محمدعلی سجادی، حسین کیانی، علی اصغر دشتی و احمد ساعتچیان کار کردم.

 

بسیاری از بازیگرانی که در حوزه تلویزیون کار می‌کنند بعد از دیده شدن علاقه دارند که به سمت کارهای سینمایی بروند، این موضوع برای شما هم صدق می‌کند؟

 

تئاتر آن‌چیزی است که دوستش دارم و فکر می‌کنم در آن می‌مانم. تجربه کار در سینما را نیز خیلی دوست دارم اما من هنوز ناشناخته هستم و پیشنهادی در این زمینه ندارم، بخصوص که در تهران تازه فعالیتم را شروع کرده‌ام و تا الان ۴ اجرا بیشتر نداشته‌ام. فکر می‌کنم کمی طول می‌کشد تا من را بشناسند. سریال «پدر» هم برای من در وهله اول یک تجربه است تا هم بیشتر با حوزه تصویر آشنا شوم و هم بیشتر شناخته شوم. تجربه این فضا هم کار تئاتر را برای من راحت‌تر می‌کند و هم راحت‌تر می‌توانم به سمت کار در حوزه سینما بروم.

 

نکته‌ای که احتمالا ذهن مخاطبان را هم درگیر کرده این است که درباره حاشیه‌های اخیر سریال «پدر» و سکانسی که در شبکه‌های اجتماعی معروف شده، چه نظری دارید و چه بازخوردهایی در این‌باره از اطرافیانتان یا مردم گرفته‌اید؟

 

(با خنده) همین حالا هم پیام‌های زیادی دارم که این بخش از سریال و شوخی‌هایی که درباره آن شده است را برایم فرستاده‌اند. وقتی به دفتر آقای توفیقی رفتم اولین سکانسی که برایم توضیح دادند هم همین قسمت بود و فکر می‌کنم جزو اولین سکانس‌هایی بود که نوشته شده بود. چون زمانی که به دفتر آقای توفیقی رفتم دستیارشان همین بخش را برای من تعریف کردند. همان موقع هم من پیش خودم گفتم این اتفاق چیزی شبیه به یوسف پیامبر است و احتمالا توجه مردم را به خود جلب خواهد کرد. دقیقا هم همان‌ اتفاقی افتاد که تصور می‌کردم.

 

البته خب این سریال به نظرم جالب است و با توجه به شخصیتی که برای حامد نوشته شده است، این اتفاق چندان هم برای او عجیب و غریب نیست. بخصوص که شخصیت آرام و سر به زیر و متینی دارد.

 

این‌روزها مشغول چه کاری هستید؟

 

در حال حاضر مشغول بازی در تئاتر «سیندرلا» به کارگردانی سعید داخ و نویسندگی هادی حوری هستم که تا ۲۷ مردادماه در تماشاخانه دیوار چهارم ساعت ۱۹:۳۰ اجرا می‌شود. البته متاسفانه بازی در کار آقای آرش دادگر را از دست داده‌ام که بسیار علاقه داشتم در آن نمایش نیز حضور داشته باشم. در پایان هم می‌خواهم از آقای امید محمدنژاد تشکر کنم که در این مدت از کمک‌هایشان بسیار استفاده کرده‌ام.

 

تصاویری از تئاتر سیندرلا با بازی نوش آفرین طوسی:

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

نظرات کاربران ( 1 نظر )
  • حمید رضا غفاری ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ در ۱۰:۴۱

    ممنونم از اطلاعات و مصاحبه بسیار جذاب شما

    پاسخ دادن