«لوور» عباس کیارستمی به خانواده اش تحویل شد

عباس کیارستمی موزه لوور مجله نوریاتو
«لوور» عباس کیارستمی به خانواده اش تحویل شدReviewed by نورنگار on Aug 10Rating: 5.0

نوریاتو: مدیر کل موزه ملی ایران گفت: مجموعه تابلو-عکس‌های نمایشگاه «به من نگاه کن» بعد از پایان نمایشگاه «لوور شعبه تهران» سه‌شنبه ۱۶ مرداد به بهمن کیارستمی فرزند مرحوم عباس کیارستمی تحویل داده شد.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از ایسنا، جبرئیل نوکنده تاکید کرد: این آثار همزمان با جمع آوری آثار موزه لوور توسط تیم متخصص بسته‌بندی شده و با همراهی نماینده یگان حفاظت موزه ملی ایران امروز سه شنبه ۱۶ مرداد ماه به خانه استاد عباس کیارستمی منتقل شد.

 

وی با بیان این‌که ۲۴ تابلو عکس از عباس کیارستمی همزمان با برگزاری نمایشگاه “موزه لوور در تهران” از مجموعه آثار وی با نام عنوان “به من نگاه کن” در گالری موزه ملی ایران به نمایش درآمده است، افزود: این مجموعه شامل عکس‌هایی است که در طول سال‌های ۱۳۷۴ تا ۱۳۹۰ در تالارهای نقاشی و مجسمه‌های موزه لوور گرفته شده است. در این تصاویر عباس کیارستمی به ثبت لحظات ارتباط بازدیدکنندگان با آثار پرداخته که برای نخستین بار در موزه ملی ایران به نمایش درآمدند و کیارستمی با استادی تمام از یک اثر هنری، اثر جدیدی خلق کرد و از زاویه‌ای نو ارتباط با آثار موزه‌ای را معنا داد.

 

به گفته مدیر موزه ملی ایران در مدت زمان برگزاری نمایشگاه، در مجموع ۲۵۱ هزار و ۶۹۰ نفر از این نمایشگاه بازدید کردند، افزود: از این تعداد ۲۴۸ هزار و ۹۴۵ نفر گردشگر داخلی بودند.

 

نمایشگاه «به من نگاه کن» هم‌زمان با نمایشگاه لوور در تهران در فاصله زمانی چهاردهم اسفند ۱۳۹۶ تا هشتم مرداد ۱۳۹۷ در موزه ملی ایران برپا بود.

 

دیدگاه شما