ادعای عجیب دو خواهر ایتالیایی در مورد سوژه مشهورترین نقاشی جان
ما نوه های مونالیزا هستیم

نوادگان مونالیزا لئوناردو داوینچی مجله نوریاتو
ما نوه های مونالیزا هستیمReviewed by نورنگار on Aug 10Rating: 5.0ما نوه های مونالیزا هستیم | ادعای عجیب دو خواهر ایتالیایی در مورد سوژه مشهورترین نقاشی جان | مجله نوریاتونوریاتو: دو خواهر ایتالیایی ادعا می کنند که از نوادگان مستقیم مونالیزا زنی که در نقاشی معروف لئوناردو داوینچی به تصویر کشیده شده است هستند.

نوریاتو: دو خواهر ایتالیایی ادعا می کنند که از نوادگان مستقیم مونالیزا زنی که در نقاشی معروف لئوناردو داوینچی به تصویر کشیده شده است هستند. ادعای ناتالیا و ایرینا استروزی در حالی مطرح می شود که تاریخدانان سالها است در تلاشند به اسرار تابلوی لئوناردو داوینچی پی ببرند.

 

به گزارش مجله نوریاتو، ایرینا استروزی به یورونیوز می‌گوید: «مادربزرگ ما همیشه از ارتباط ما با مونالیزا سخن می گفت. ما هیچگاه بر روی این ارتباط متمرکز نشدیم تا اینکه دومینیکو ساوینی، یک دوست تاریخدانمان تصمیم گرفت در آرشیوها در این مورد تحقیق کند. از آن موقع بود که متوجه شدیم که ما با یکی از شناخته شده ترین زنان جهان پیوند داریم.»

 

تصور رایج است که مونالیزا یکی از زنان اشراف زاده ایتالیا و همسر یک تاجر ابریشم بوده است. با این حال عده ای بر این باورند که مونالیزا وجود خارجی نداشته و نقاشی او تصویری از یک زن ایده آل است. برخی نیز اعتقاد دارند که لئوناردو داوینجی در نقاشی مونالیزا خود را به صورت مونث به تصویر کشیده است.

 

ایرینا استروزی در مورد هویت مونالیزا می گوید: «او همسر فرانچسکو دل ژکوندو بود که در آن زمان تاجر بود.»

 

نقاشی مونالیزا معروف ترین اثر لئوناردو داوینچی، نقاش عصر رنسانس محسوب می شود.

 

دیدگاه شما