موضوعات مهم

خود در ادراکی دیگر؛ بیان شخصی ۲۲ هنرمند در گالری سایه همنشینی آثار حجم، نقاشی و چیدمان در یک نمایشگاه

خود در ادراکی دیگر؛ بیان شخصی ۲۲ هنرمند در گالری سایه

نوریاتو: کیوریتور نمایشگاه گروهی «خود در ادراکی دیگر» معتقد است یکی از ویژگی های جذاب برای مخاطب این نمایشگاه وضوح جنبه‌های روانی اکسپرسیونیسم است.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از مهر، معصومه ملایی کیوریتور نمایشگاه گروهی «خود در ادراکی دیگر» درباره این نمایشگاه که تا ۳۱ مرداد در گالری سایه ادامه دارد گفت: آثار نقاشی، مجسمه و چیدمان هنرمندان در این نمایشگاه با موضوع خود و درون انسان ارتباط دارند و قرار است صفحه‌ای باشند که احساسات انسان را تصویر کرده باشند. همچنین سبک کارها الزاماً اکسپرسیونیستی نیستند، اما تمامی آنها بیان شخصی دارند.

 

وی افزود: من از هنرمندان حاضر در نمایشگاه درخواست کرده بودم تا بهترین بیان شخصی خود را برای این نمایشگاه آماده کنند که به همین دلیل برخی کارها، سلف پرتره و برخی دیگر کارهای انتزاعی و دفرمالیستی هستند.

 

ملایی گفت: هنرمندان، ارتباط خاص خود با جهان بیرون و درون را که چه بسا چهره‌ای دیگر یا فضایی به کلی متفاوت را بازتاب درون خود است دیده اند بنابراین آثار این نمایشگاه از خودنگاره هنرمند تا سایر موضوعاتی را که بیانگر احساسات، موقعیت یا حقیقت درونی او است، در بر می گیرد.

 

گالری سایه مجله نوریاتو

 

وی در مورد ویژگی آثار این نمایشگاه توضیح داد: وجه تمایز این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه هایی که با موضوع سلف (خود) در ارتباط است، این است که می توانیم وسعتی از سبک‌های مختلف را با موضوعی یکسان و جستجوی «من» در کارها ببینیم. در این نمایشگاه از طریق آثاری که با «خود» هنرمند پیوندی عمیق دارند، با نیروی تاثیرگذار احساسات و افکار او و در نتیجه با بغض‌ها، گریه‌ها، خنده‌ها، حسرت‌ها، فریادها و نجواهای انسانی آشنا می شویم.

 

کیوریتور نمایشگاه «خود در ادراکی دیگر» در مورد آثار و تعداد هنرمندان این نمایشگاه بیان کرد: ۱۵ اثر نقاشی، ۵ اثر مجسمه و ۲ اثر چیدمان با تکنیک های مختلف از ۲۲ هنرمند در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

 

ملایی در پایان گفت: شاید یکی از ویژگی هایی که مخاطب را برای تماشای این نمایشگاه جذب کند، عیان کردن و وضوح جنبه‌های روانی اکسپرسیونیسم باشد.

 

در نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه و چیدمان «خود در ادراکی دیگر» آثاری از علیرضا آدم بکان، ثمیلا امیرابراهیمی، بهروز امیری راد، پونه اوشیدری، پیمان بانی شرکا، ساغر پزشکیان، شیده تامی، مهرداد جعفری، سلمان خوشرو، علی شایسته، اوژن شیراوژن، مینا غازیانی، روشنک قزلباش، مهسا کریمی، مسعود کشمیری، علی گنجوی، بهمن محمدی، کوشا موسوی، علی نجاتی، هانی نجم، هایده نقی زاده و گیلدا هاشم زاده به نمایش درآمده است.

 

نمایشگاه گروهی «خود در ادراکی دیگر» تا ۳۱ مرداد در گالری سایه برپا است. گالری سایه در آدرس خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم پلاک ۲۱ قرار دارد.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها