موضوعات مهم

مرحله دوم داوری مسابقه عکس «همه جا در دسترس» آغاز شد نمایش 100 اثر برگزیده در اختتامیه؛

مرحله دوم داوری مسابقه عکس «همه جا در دسترس» آغاز شد

نوریاتو: دبیر اولین ‌مسابقه عکس حرفه‌ای «همه جا در دسترس» از برگزاری مرحله دوم ‌داوری این مسابقه در روز ۴ شهریور خبر داد.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از روابط عمومی مسابقه، حمزه اولیازاده دبیر اولین مسابقه عکس «همه جا در دسترس» گفت: این مسابقه از طرف مرکز روابط عمومی و ‌اطلاع‌رسانی ‌وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اولین بار برگزار می‌شود و چند ‌اولویت و محور را دنبال می‌کند اما به طور کلی عنوان تاثیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و ‌تکنولوژی‌های ارتباط جمعی در مناطق دور افتاده کشور و تاثیر آن در تسهیل مد نظر است.

 

وی ادامه داد: در واقع در عکس‌های رسیده به دبیرخانه شاهد هستیم تکنولوژی چه تاثیری ‌روی زندگی و روش و سبک زندگی به خصوص روستاییان و مناطق دور افتاده داشته ‌است.

 

دبیر مسابقه عکس «همه جا در دسترس» با بیان اینکه حدود ۷ هزار عکس از طریق پست، ‌ایمیل و حضوری به دبیرخانه رسیده است؛ از داوری این آثار در ۲ مرحله خبر داد و بیان ‌کرد: در مرحله اول داوری بخش زیادی از عکس‌هایی که غیر مرتبط بوده‌اند و یا با فراخوان ‌همسو نبوده‌اند و یا از نظر کیفی ایرادات اساسی داشته‌اند حذف شد که در نهایت به بیش از ۲ ‌هزار عکس برای مرحله دوم داوری رسیدیم که امروز این عکس‌ها توسط افشین بختیار، ‌رسول اولیازاده، محمد فرنود ‌و با حضور سید جمال هادیان رییس مرکز روابط عمومی و ‌اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات‌ داوری می‌شوند تا در اختتامیه ۱۰۰ اثر ‌در نمایشگاه این مسابقه به نمایش در آیند.

 

وی ادامه داد: در روز اختتامیه به نفرات اول تا سوم جوایزی اهدا می‌شود و پنج نفر نیز مورد ‌تجلیل دبیر مسابقه قرار می‌گیرند.

 

اولیازاده درباره کیفیت آثار رسیده و پراکندگی این آثار در سطح کشور توضیح داد: در این ‌جشنواره عکاسان حرفه‌ای درگیر شدند چون هم موضوع سخت و انتزاعی بود و هم از این ‌جهت که از این نمونه عکس‌ها کمتر عکاسی در آرشیو خود عکس دارد و برای همین جهت ‌حضور در این مسابقه باید لزوما عکس در ارتباط با موضوع تهیه می‌شد. این ماجرا باعث ‌شده به لحاظ کیفی و همسویی با موضوع مسابقه عکس‌های خوبی دریافت کنیم و انتخاب ‌۱۰۰ عکس را برای داوران حتما سخت خواهد کرد.

 

دبیر مسابقه عکس «همه جا در دسترس» در پایان گفت: عکس‌های کاربردی و کیفی خوبی به جشنواره رسیده است و جالب اینکه ‌بیشتر عکس‌ها از مناطق دورافتاده و عشایری و کپرنشین‌ها گرفته شده و از چهار نقطه ‌کشور عکس دریافتی داشته‌ایم. این پراکندگی برای ما دستاورد بزرگی است. امیدواریم تکرار ‌این موضوعات باعث نهادینه شدن چنین مفاهیمی شود و به آرشیو خوبی در این زمینه ‌دستیابی پیدا کنیم. ‌

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها