موضوعات مهم

نمایش عکس‌ها و اسناد تاریخی ۷۳ سال همکاری ایران و سازمان ملل گالری سوره سینما بهمن سنندج به نمایش درمی‌آید؛

نمایش عکس‌ها و اسناد تاریخی ۷۳ سال همکاری ایران و سازمان ملل

نوریاتو: رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان گفت: اسناد تاریخی و عکس های همکاری های سازمان ملل متحد و ایران در ۷۳ سال گذشته در قالب نمایشگاه عکس در کردستان به نمایش درمی‌آید.

 

به گزارش مجله نوریاتو، مجید سلیمانی نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی و مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران برگزار می‌شود.

نمایشگاه همکاری ایران و سازمان ملل مجله نوریاتو

 

وی افزود: این نمایشگاه از روز دوشنبه ۱۲ شهریور با حضور ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران در گالری سوره سینما بهمن سنندج گشایش می یابد و تا ۱۷ شهریور از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۰ آماده بازدید علاقه مندان است.

 

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان عنوان کرد: نمایشگاه اسناد تاریخی و عکس های همکاری‌های سازمان ملل متحد و ایران با هدف اطلاع رسانی در مورد حضور و همکاری ایران به عنوان کشوری دوستدار صلح در سازمان های بین المللی از زمان تاسیس جامعه ملل و سازمان ملل متحد برگزاری می شود.

 

وی ادامه داد: در این نمایشگاه ۶۶ قطعه عکس از اسناد مهمی به نمایش گذاشته می شود که هر یک می تواند برای پژوهشگران ایرانی علاقه مند به علوم سیاسی، روابط و حقوق بین الملل بسیار سودمند باشد.

 

سلیمانی نژاد گفت: مجموعه عکس ها و اسنادی که برای این نمایشگاه انتخاب شده مربوط به آرشیو مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.

 

وی اعلام کرد: در این نمایشگاه عکس هایی از حضور شخصیت‌های برجسته ایرانی هنگام تاسیس این سازمان جهانی، سفر هفت دبیرکل‌ سازمان ملل متحد به ایران و گزیده‌ای از طرح‌های به اجرا درآمده این سازمان در ایران به نمایش گذاشته شده است.

 

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان خاطرنشان کرد: ایران به عنوان عضو موسس سازمان ملل همواره نقش کلیدی در این سازمان ایفا کرده است.

 

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها