برخورد غیرحرفه ای یک بانک، «هنر برای صلح» را دچار مشکل کرد فریدون فربود:

برخورد غیرحرفه ای یک بانک، «هنر برای صلح» را دچار مشکل کرد

نوریاتو: دبیر جشنواره «هنر برای صلح» با گلایه از حامی مالی این جشنواره گفت: بانکی که به عنوان حامی مالی قرار بود در کنار ما باشد، سه روز قبل از نشست خبری دیگر پاسخ تلفن های ما را نداد و این برخورد غیرحرفه ای سبب شد با مشکلات زیادی روبرو شویم.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از ایرنا، ششمین دوره جشنواره بین المللی «هنر برای صلح» همزمان با روز جهانی صلح در رشته های نقاشی، عکاسی، مجسمه و چیدمان، ویدئو آرت، موسیقی و پرفورمنس با حضورهنرمندان، فرهیختگان، اهالی فرهنگ و حامیان صلح در ایران برگزار می شود و با اهدای نشان و تندیس صلح به فعالین عرصه هنر و صلح آنان را به عنوان سفیران هنر برای صلح معرفی می کند.

فریدون فربود گفت: در روزهای پایانی با کناره گیری حامی مالی دچار شوک شدیم و بسیاری از برنامه های این رویداد در روزهای پایانی با مشکل مواجه شده است، به نحوی که امسال برای اولین بار هزینه چاپ کتاب جشنواره را نداریم.

فربود گفت: این جشنواره با اهدافی همچون شناسایی و گسترش پتانسیل های فرهنگیِ مدارا و صلح طلبی را دنبال کرده تا موانع و معضلات فرهنگی نهفته در درون افراد جامعه را که عملا مانع از دستیابی به صلح و همزیستی مسالمت آمیز در سطح جهان می شود، به مرور و با گذشت زمان از طریق تاثیرگذاری هنر برطرف شود.

دبیر جشنواره صلح برای صلح از استقبال هنرمندان بین المللی و داخلی از ششمین دوره این جشنواره خبر داد و افزود: در این دوره از جشنواره ۲۹۵ اثر از میان حجم عظیم آثار ارسالی انتخاب شد که در نهایت در رشته‌های نقاشی، عکس، مجسمه، چیدمان، گرافیک، ویدئو آرت، سینما و تئاتر با موضوعات مربوط به صلح و محیط زیست به نمایش گذاشته می شود و ۶۴ اثر در بخش عکس، ۳۴ اثر در بخش مجسمه، ۷۶ اثر در بخش نقاشی، ۱۰ اثر در بخش چیدمان، ۷ اثر در بخش ویدیوآرت، ۴۱ اثر در بخش فیلم و ۱۷ اثر در بخش تئاتر و پرفورمنس در معرض نمایش قرار می گیرد.

وی افزود: این جشنواره تنها جشنواره ای است که در ایران و سراسر جهان با موضوع صلح در تمامی حوزه های هنری برگزار می شود و همین امر موجب شده تا با استقبال فراوانی از طرف هنرمندان خارجی روبرو شویم که برای مثال در بخش فیلم ۲۶۰۰اثر به جشنواره ارسال شد که با سختی مجبور شدیم بسیاری از فیلم ها را حذف و۴۱ فیلم را انتخاب کنیم.

وی از رونمایی جدیدترین نقاشی حسین محجوبی در جشنواره «هنر برای صلح» خبر داد و افزود: جدیدترین نقاشی حسین محجوبی با عنوان «آرامش در طبیعت پاک» در ششمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» به نمایش گذاشته می‌شود.

فربود، موضوع محیط زیست را به عنوان رویکرد آثار ششمین دوره جشنواره عنوان کرد و گفت: در سال های اخیر با انتخاب موضوعات ویژه رویکرد جشنواره را بر روی یک موضوع متمرکز کردیم که در دوره های گذشته آثاری با محوریت بحران آب و آموزش صلح به کودکان را به نمایش گذاشتیم.

جشنواره «هنر برای صلح» نگاه به موضوع «صلح» را به عنوان اصلی ترین موضوع آثار فراتر از مرزها و ارزش های شخصی، ملی، دینی و فردی را مبنای کار خود قرار داده و بااستفاده از ابزار قدرتمند هنر در جهت گسترش فرهنگ صلح، ترویج فعالیت های هنری در عرصه صلح، ایجاد تمایز میان «هنر برای صلح» و «هنر ضد جنگ»، برطرف کردن موانع و معضلات مانع در دستیابی به صلح و همزیستی مسالمت آمیز در جهان و ایجاد بستری برای تعامل و ارتباط هنرمندان ایران با هنرمندان سایر کشور ها فعالیت می کند.

ششمین جشنواره بین‌المللی «هنر برای صلح» با موضوع محیط زیست و با حضور هنرمندانی از ایران و ۳۱ کشور جهان روز جمعه ۲۳ شهریورماه در گالری پردیس ملت افتتاح خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر