موضوعات مهم

فرمانروایی «بازی تاج و تخت» در شب جوایز امی با برگزیده شدن در 9 رشته

فرمانروایی «بازی تاج و تخت» در شب جوایز امی

نوریاتو: فصل هفتم سریال “بازی تاج و تخت” برنده ۹ جایزه امی شد.

 

به گزارش مجله نوریاتو: “بازی تاج و تخت”، “خانم مایسل شگفت‌آور”، “ستردی نایت لایو” و “قتل جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی” بیشترین جوایز این دوره جوایز سالانه ‌امی را به خود اختصاص دادند که بامداد سه‌شنبه به وقت ایران در مایکروسافت تیه‌تر در لس آنجلس برگزار شد.

 

فصل هفتم درام فانتزی “بازی تاج و تخت” تولید شبکه اچ‌بی‌او که با ۲۲ نامزدی پیشتاز نامزدهای هفتادمین جوایز امی بود، در نهایت ۹ جایزه‌ شامل بهترین سریال درام و بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال درام (پیتر دینکلیج) را از آن خود کرد. این سریال در بخش‌های فنی که برندگان آن هشتم و نهم سپتامبر معرفی شدند، هفت جایزه دریافت کرد.

 

“خانم مایسل شگفت‌آور” از شرکت آمازون با دریافت هشت جایزه از جمله بهترین سریال کمدی دیگر پیروز بزرگ هفتادمین جوایز سالانه ‌امی بود که مهم‌ترین جایزه تلویزیونی در آمریکاست و از آن به عنوان به اسکار تلویزیونی یاد می‌شود. داستان این سریال در دهه ۱۹۵۰ روی می‌دهد و درباره یک زن خانه‌دار است که به استندآپ کمدی روی می‌آورد. این سریال جایزه بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی را نیز برای ریچل برازناهان ستاره خود به همراه داشت.

 

“ستردی نایت لایو” (“پخش زنده شنبه شب‌”) تولید شبکه ان‌بی‌سی که با ۲۱ نامزدی، بعد از “بازی تاج و تخت” بیشترین تعداد نامزدی را داشت، در هشت بخش برنده شد تا مجموع جوایز امی این برنامه به رکورد ۷۲ برسد.

 

“قتل جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی” از اف‌ایکس نیز که با ۱۸ نامزدی، بیشترین تعداد نامزدی یک بهترین سریال کوتاه را کسب کرده بود، در هفت بخش از جمله بهترین سریال کوتاه پیروز شد. دارن کریس نیز برای بازی در یک قاتل زنجیره‌ای که در ۱۹۹۷ در میامی طراح ایتالیایی را به قتل رساند، جایزه بهترین بازیگر مرد در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی را دریافت کرد.

 

کلر فوی برای بازی در نقش ملکه الیزابت در سریال “تاج” تولید نت‌فلیکس جایزه ‌امی بهترین بازیگر زن در یک سریال درام را گرفت. این در حالی است که الیزابت ماس برای “سرگذشت ندیمه” تولید شبکه Hulu مدعی جدی دریافت این جایزه بود. خود فوی بعد از دریافت جایزه گفت: قرار نبود این اتفاق بیفتد.

 

سریال “ملکه” در مجموع پنج جایزه ‌امی گرفت.

 

از سوی دیگر، متیو ریس برای بازی در نقش یک جاسوس روس در فصل آخر “آمریکایی‌ها” تولید اف‌ایکس جایزه بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام را از آن خود کرد. یکی از بزرگ‌ترین شگفتی‌های جوایز امی اعطای جایزه بهترین بازیگر مرد در یک سریال کمدی به بیل هدر برای “بری” بود. بسیاری از کارشناسان دونالد گلاور را برای بازی در سریال هیپ هاپ و سوررئال “آتلانتا” برنده جایزه این بخش می‌دانستند. هدر در “بری” نقش یک آدمکش حرفه‌ای را بازی می‌کند که می‌کوشد به دنیای بازیگری راه پیدا کند.

 

“وست‌ورلد” دیگر تولید اچ‌بی‌او که مانند “ستردی نایت لایو” ۲۱ نامزدی به دست آورده بود، در چهار بخش از جمله بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال درام (تندی نیوتن) برنده شد. “سرگذشت ندیمه” که سال گذشته جایزه ‌امی بهترین سریال درام را گرفت، امسال ۲۰ نامزدی کسب کرد و در نهایت تنها در سه بخش فنی جایزه گرفت.

 

نت‌فلیکس و اچ‌بی‌او امسال در جوایز امی هر یک ۲۳ جایزه دریافت کردند. نت‌فلیکس در مجموع ۱۱۲ نامزدی به دست آورده بود، در حالی که اچ‌بی‌او ۱۰۸ نامزدی کسب کرده بود. برای اولین بار بعد از ۱۸ سال اچ‌بی‌او نتوانست بیشترین تعداد نامزدی در جوایز امی را به نام خود ثبت کند.

 

آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی هر سال جایزه‌ امی را به بهترین‌های دنیای تلویزیون در بخش‌های مختلف درام، کمدی، سریال کوتاه، فیلم تلویزیونی، برنامه‌های زنده و … اعطا می‌کند.

 

فهرست برندگان هفتادمین جوایز امی در بخش‌های بهترین سریال، فیلم تلویزیونی و بازیگری به شرح زیر است:

 

بهترین سریال درام: “بازی تاج و تخت” (Game of Thrones)، اچ‌بی‌او

 

بهترین سریال کمدی: “خانم مایسل شگفت‌آور” (The Marvelous Mrs. Maisel)، آمازون

 

بهترین سریال کوتاه: “قتل جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی” (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story)، اف‌ایکس

 

بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام: متیو ریس، “آمریکایی‌ها”

 

بهترین بازیگر مرد در یک سریال کمدی: بیل هدر، “بری”

 

بهترین بازیگر مرد در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: دارن کریس، “قتل جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی”

 

بهترین بازیگر زن در یک سریال درام: کلر فوی، “تاج”

 

بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی: ریچل برازناهان، “خانم مایسل شگفت‌آور”

 

بهترین بازیگر زن در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: رجینا کینگ، “هفت ثانیه” (Seven Seconds)

 

بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال درام: پیتر دینکلیج، “بازی تاج و تخت”

 

بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال کمدی: هنری وینکلر، “بری”

 

بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: جف دانیلز، “بی‌دین”

 

بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال درام: تندی نیوتن، “وست‌ورلد”

 

بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال کمدی: الکس بورستین، “خانم مایسل شگفت‌آور”

 

بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: مریت وور، “بی‌دین”

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر