پریسا پهلوان: عنصر ایده در عصر هنر معاصر ارزشی دو چندان یافته است جایزه هنر معاصر ویستا با جایزه‌ای ۳۰ میلیون تومانی برگزار می‌شود

پریسا پهلوان: عنصر ایده در عصر هنر معاصر ارزشی دو چندان یافته است

نوریاتو: برای سومین سال پیاپی، نشان و جایزه هنر معاصر ویستا که در پی اهمیت بخشیدن به “ایده هنری”ست، با جایزه‌ای ۳۰ میلیون تومانی برگزار می‌شود.

 

به گزارش مجله نوریاتو، پریسا پهلوان (مدیر گالری ویستا) با اعلام فراخوان سومین جایزه هنر معاصر ویستا گفت: این روزها در نشست‌هایی با داوران دوره‌های گذشته، هنرمندان و صاحب نظران هنر در حال ارزیابی دو دوره برگزار شده “نشان و جایزه هنر معاصر ویستا” هستیم؛ به موازات آن متن و جهتگیری فراخوان دوره سوم در دست تدوین است.

 

او با اعلام این نکته که جایزه، شان و جایزه هنر معاصر ویستا ۳۰ میلیون تومان است که به طرح برتر اهدا می‌شود تا بتواند اثرش را خلق کند و در گالری ویستا به نمایش گذارد، گفت: ایده هنری زیر ساخت آفرینش هنری ست، متاسفانه به این مهم چنان که باید توجه نشده است و ما بر آنیم با این جایزه توجهات را به فکر و اندیشه‌ای که اثر هنری را خلق می‌کند، جلب کنیم.

 

پریسا پهلوان افزود: عنصر ایده در عصر هنر معاصر ارزشی دو چندان یافته است و برپایی جایزه‌ای با این محوریت در ایران اتفاقی ست که مشابه خارجی ندارد.

 

مدیر گالری ویستا خاطرنشان کرد: در این جایزه روی تهیه پروپوزال تاکید داریم؛ زیرا متوجه شدیم این نکته‌ایست که گاه سبب می‌شود در عرصه‌های بین‌المللی، طرح‌ها و پروژه‌های هنرمندان مان پذیرفته نشود.

 

برپایی نمایشگاه طرح‌های منتخب و تقدیر از یک فرد یا نهاد که در طول سال گذشته در هنر معاصر فعال بوده دیگر بخش‌های این جایزه است.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر