موضوعات مهم

بزرگمهر حسین‌پور «حرمسرای ناصرالدین‌شاه» را به راه ابریشم می برد

بزرگمهر حسین‌پور «حرمسرای ناصرالدین‌شاه» را به راه ابریشم می برد

نوریاتو: نمایشگاه کاریکاتورهای بزرگمهر حسین‌پور بر اساس عکس‌های مستند باقی‌مانده از دوران قاجار برگزار می‌شود.

 

به گزارش مجله نوریاتو، این نمایشگاه شامل آثاری در قطع‌های بزرگ است، که با تکنیک آکرلیک روی بوم کشیده شده است و همه بر اساس عکس‌های مستند باقی‌مانده از دوران قاجار طراحی و خلق شده است.

 

نمایشگاه کاریکاتورهای بزرگمهر حسین‌پور با عنوان «یک کاریکاتوریست در حرمسرای ناصرالدین‌شاه» از روز جمعه ۲۰ مهرماه ساعت ۱۷ در گالری راه ابریشم به نشانی بلوار کشاورز، بین وصال شیرازی و قدس، ساختمان تکنو آجر، پلاک ۲۱۰ گشایش می یابد و تا ۱۵ آبان ادامه خواهد داشت.

 

بزرگمهر حسین‌پور درباره این نمایشگاه گفت: ایده اولیه این نمایشگاه اولین بار با دیدن عکس‌های سیاه و سفیدی که خود ناصرالدین شاه با دوربینی که خود از پاریس آورده بود و از زنان حرمسرایش انداخته بود به ذهنم رسید. کم‌کم این عکس‌ها بهانه و بستری شد تا بر اساس آن‌ها حرف‌ها و نکته‌هایی که دغدغه‌ی خودم بود را به آن اضافه کنم. این آثار تا به آنجا که به اندازه چاپ کتابی برسد ادامه پیدا کرده و در آخر کتاب خواهد شد.

 

بزرگمهر حسین‌پور در سال ۱۳۵۵ به دنیا آمد. او رشته نقاشی را در دانشگاه آزاد تهران به پایان رساند. از سال ۱۳۶۹ به عنوان کارتونیست و کاریکاتوریست در نشریات گوناگون کشور مانند گل آقا، کیهان کاریکاتور، روزنامه زن، سروش نوجوان، رشد نوجوان، روزنامه نوروز، روزنامه آفتابگردان، روزنامه اقبال و هفته‌نامه چلچراغ به کارپرداخته است. و مدیریت بخش هنری مجلات زنان فردا، عروس هنر، دانش یوگا را بر عهده داشته است. وی هم اکنون از کارگردانان پرکار انیمیشن ایران است که کارگردانی فیلمهای بسیاری را به انجام رسانده است.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر