موضوعات مهم

امیر سقراطی دبیر هنری جشنواره تجسمی فجر شد با حکم هادی مظفری

امیر سقراطی دبیر هنری جشنواره تجسمی فجر شد

نوریاتو: هادی مظفری رییس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با صدور حکمی سید امیر سقراطی را به سمت دبیر هنری جشنواره منصوب کرد.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از ایرنا، مظفری در این حکم نوشته است: «با عنایت به پشتوانه علمی و تجربه کاری تخصصی در زمینه امور هنری جنابعالی را به سمت دبیر هنری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب می کنم. امیدواریم که با تکیه بر خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از تجارب گذشته و همفکری و هم رأیی با هنرمندان و دیگر اعضای سیاستگذاری و گروه اجرایی، جشنواره یازدهم به بهترین شکل ممکن برگزار شود.»

امیر سقراطی نقاش، طراح و پژوهشگر هنر متولد ۱۳۵۸ عضو پیشین هیأت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران، دبیر همایش پژوهشی هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، دبیر شورای سیاستگذاری و انتخاب آثار دومین دوره نگارخانه ای به وسعت شهر و دبیر بخش تجسمی چهارمین و پنجمین دوره جایزه ادبیات و هنر محتشم بوده است.

وی مولف ۱۰ عنوان کتاب هنری از جمله «ایستادن در میانه آشوب و زیبایی: گفت و گو با علی نصیر»، «شورآفرین خلوت گزیده: زندگی و آثار کیومرث کیاست»، «حافظه روشن تاریخ: زندگی و آثار محمد رفیع ضیایی» است.

امیر سقراطی هم اکنون عضو شورای تجسمی خانه هنرمندان ایران است و برگزاری ۲۱ نمایشگاه انفرادی نقاشی و طراحی و کاریکاتور و کیوریتوری ۷ نمایشگاه از هنر معاصر ایران را در پاریس و تهران در کارنامه کاری خود نیز دارد.

انتخاب سقراطی به پیشنهاد ابراهیم حقیقی دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر صورت گرفته است.

این جشنواره هنری، بهمن و اسفند امسال در ۱۰ رشته برگزار خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها