موضوعات مهم

آیین سپاس «افشین بختیار» برگزار می شود در خانه اندیشمندان علوم انسانی

آیین سپاس «افشین بختیار» برگزار می شود

نوریاتو: آیین سپاس افشین بختیار ـ عکاس ایرانشناس ـ از سوی جشنواره ملی عکس شاهنامه و خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از ایسنا، بزرگداشت افشین بختیار در جریان ششمین برنامه از سلسله برنامه‌های سپاس برگزار می‌شود.

 

آیین سپاس افشین بختیار با سخنرانی اکبر عالمی، کاوه فرزانه، امیرعلی جوادیان و ستاره معتضدی چهارشنبه، ۱۴ آذرماه، از ۴ تا ٨ پسین(عصر) در خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی خیابان استاد نجات اللهی(ویلا)، بوستان ورشو، خانه اندیشمندان علوم انسانی، سالن فردوسی همراه خواهد بود.

 

شرکت برای دوستداران آزاد و رایگان است.

 

افشین بختیار، زاده هفتم فروردین ۱۳۲۹؛ دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نزدیک به ۴۵ سال است که به کار عکاسی در موضوعاتی از طبیعت، معماری، مردمی، صنعتی و هوایی از ایران و میراث فرهنگی و آثار باستانی مشغول بوده و از وی بیش از ۶۵ کتاب نفیس ایران شناسی به چاپ رسیده است که از آنها می توان به کتاب های از پاسارگاد تا داراب، ایران سرزمین افسانه ای، سفر به ایران، پرسپولیس، ایران و ایرانیان، هفت اقلیم، سیستان و بلوچستان، ایران سرای کهن، گیلان، چهارمحال و بختیاری، سمنان، هفت رنگ زندگی و ایران، انسان، طبیعت و زندگی اشاره کرد.

 

افشین بختیار همچنین مدتی طولانی عکاس رسمی نشنال جغرافی در اروپا بوده و بیش از ٧۰ نمایشگاه بین‌المللی از آثارش برگزار شده است. او عضو رسمی عکاس یونسکو در خاورمیانه و از داوران دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه بوده است. بختیار در مصاحبه‌هایش همواره عنوان کرده است که ایران را نفس می‌کشد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها