نازنین زادمهر: حقیقت ورای تصورات ماست درباره نمایشگاه «معادل سه چهارم حقیقت» در گالری ویستا

نازنین زادمهر: حقیقت ورای تصورات ماست

نوریاتو: نازنین زادمهر گفت: حقیقت چیز واحدی نیست و از دید هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است، برای همین خواستم این باور ذهنی را به چالش کشیده شود.

 

به گزارش مجله نوریاتو به نقل از هنرآنلاین، نمایشگاه نقاشی نازنین زادمهر با عنوان «معادل سه چهارم حقیقت» این روزها در گالری ویستا برپاست. این هنرمند درباره عنوان آثار این نمایشگاه توضیح داد: برای حقیقت هیچ عددی نمی‌توانیم پیدا کنیم زیرا ورای تصورات ماست. برای همین یک عدد انتخاب کردم و آن را برای مخاطب تعریف کردم. به بیان دیگر تلاش کردم این تضاد را در عنوان نمایشگاه بیاورم تا مخاطب به چالش کشیده شود.

 

وی افزود: حقیقت چیز واحدی نیست و از دید هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است. برای همین خواستم با محدود کردن به عدد، این باور ذهنی که ممکن است برای حقیقت واحدی وجود داشته باشد، به چالش کشیده شود.

 

او گفت: روی هم رفته ۷ اثر پنج‌لت با ابعاد بزرگ در این نمایشگاه دارم. این هفت اثر با تکنیک اکریلیک کار شده است. شش اثر کوچک مستقل هم هست که تکنیک خلق آنها ترکیب مواد است.

 

زادمهر همچنین گفت: چهره‌هایی که نقاشی کرده‌ام انسان‌های اطرافم هستند؛ برخی از آنها را با هم ترکیب کردم ولی خود شخصیت زیاد برایم مهم نبوده و از آنها تنها به عنوان مدل استفاده کردم. برای اینکه با زن‌ها بهتر ارتباط برقرار می‌کنم، به همین دلیل چهره زنان را کشیده‌ام.

 

وی افزود: یک ویدئو نیز تهیه کردم که در آن از مخاطبان خواستم نقاشی‌هایم را از نو بچینند. در واقع خواستم این سوال را مطرح کنم که آیا ترکیب‌بندی یک چیز قطعی برای نقاش است یا نه. برای همین از مخاطبان خواستم هر یک با توجه به سلیقه خود ترکیب‌بندی کار را مشخص کنند.

 

این هنرمند درباره نتیجه کار خود توضیح داد: در نهایت هیچ‌کس به ترکیب‌بندی اولیه خودم نرسید و هر شخصی یک نوع تازه‌ای از ترکیب‌بندی را ایجاد کرد. این اتفاق می‌تواند تا همیشه ادامه داشه باشد و مدام ترکیب‌بندی‌های تازه‌ای از کارهایم ایجاد شود.

 

نازنین زادمهر در پایان گفت: در حال حاضر روی آثار دیگری کار می‌کنم که هنوز نهایی نشده‌اند ولی در ادامه همین مفاهیمی هستند که در این نمایشگاه به آن پرداخته‌ام.

 

نمایشگاه “معادل سه چهارم حقیقت” تا دوشنبه دوازدهم آذرماه در گالری ویستا به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم پلاک ۱۱ میزبان علاقه‌مندان است.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر