موضوعات مهم

عکس روز: حادثۀ واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات

عکس روز: حادثۀ واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات

حادثۀ واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران در روز سه‌شنبه در منطقه ۵ تهران اتفاق افتاد و بازخوردهای بسیاری در پی داشت.

 

روزنامه‌های صبح روز چهارشنبه (پنجم دی ماه) درحالی روی پیشخوان‌ روزنامه‌فروشی‌ها آمده‌اند که صفحه نخست اغلب آنها متاثر از حادثه ناگوار اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات است که روز گذشته با ۳۵ سرنشین واژگون و منجر به کشته شدن ۱۰ دانشجو شد.

 

 

به گفته جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی در جریان این حادثه بخشی از اتوبوس کاملا در زمین فرو رفته‌بود. آتش نشانان مجبور شده‌اند اتوبوس را تکه تکه کنند تا بتوانند بخش فرو رفته در زمین را خارج کنند.

 

این حادثه در حالی روی داد که بنا بر اعلام محمد علی کرونی مدیر پیشین کنترل پروژه سامانه حمل ونقل کابلی علوم و تحقیقات، قرار بود برای افزایش ایمنی این مسیر، مسافت حدوداً هفت کیلومتری کوهستانی و خطرناک واحد علوم وتحقیقات به سامانه حمل ونقل کابلی مجهز شود تا به این ترتیب مسیر رفت و آمد به کمتر از یک چهارم مسیر کنونی کاهش یابد. اما با وجود آغاز این پروژه و تنها سه ماه قبل از بهره‌برداری از آن، با تغییر مدیریت دانشگاه آزاد این پروژه نیز متوقف شد.

 

منبع عکس: ایسنا

 نوریاتو جان باختن تعدادی از عزیزانمان را در این حادثه به خانواده این عزیزان و دانشجویان محترم ایران تسلیت عرض می‌کند.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر