موضوعات مهم

هدف من از شرکت در جشنواره نورنگار،دیده شدن و قضاوت آثارم بود شهرام فرزین سرشت در گفت‌وگو با نوریاتو:

هدف من از شرکت در جشنواره نورنگار،دیده شدن و قضاوت آثارم بود

نوریاتو: شهرام فرزین سرشت یکی از برگزیدگان پنجمین دوره جشنواره عکس نورنگار که با مجموعه عکس «…واینک بذری که کاشتیم» توانست یکی از سه برنده بخش اصلی باشد، نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره نورنگار را نسبت به جشنواره‌های رایج در سطح بالایی دانست.

 

سطح جشنواره نورنگار امسال چطور بود؟

 

من سال اولی بود که در جشنواره عکس نورنگار شرکت کردم. در ارزیابی این جشنواره با توجه به معیارهای استاندارد جشنواره خوب و قابل قبولی بود.

 

چقدر به برنده شدن فکر می کردید؟

 

من اصلاً برای برنده شدن در این جشنواره شرکت نکردم. هدف من از شرکت در این جشنواره، دیده شدن و به قضاوت گذاشته شدن آثارم بود.

 

جایگاه جشنواره نورنگار در دنیا عکاسی چگونه است؟

 

از جشنواره نورنگار در بخش خصوصی می توان با عنوان جشنواره بی رقیب نام برد. در غیاث با جشنواره های داخلی و غیرخصوصی مانند خیام و … می توان گفت که در صورت استمرار، می تواند به راحتی با آنها رقابت کند. علی الخصوص اضافه شدن بخش ارسال مجموعه عکس در این دوره از جشنواره و تغییر محتوا، آن را از نظر کیفی به سطح بسیار بالایی برده است.

 

نظرتان در مورد جوایز جشنواره؟

 

از نظر من این سطح از جایره در جشنواره های عکس ایران کم سابقه است. ضمناً با توجه به اینکه در برگزاری این جشنواره منفعت مالی در نظر گرفته نشده است بسیار عالی است و همین امر مرا مجاب کرده تا از امسال مبلغ جشنواره شما باشم.

 

آیا با دریافت ورودی برای جشنواره موافقید؟

 

بله، دریافت ورودی خوب است. دریافت ورودی سطح کلاس جشنواره را بالا برده و باعث می شود به دلیل عدم ارسال عکس های متفرقه وقت داوران و دبیرخانه کمتر تلف شود.

 

نظر آزاد؟

 

همه چیز عالی بود. انشالا که همین روند ادامه پیدا کند.

 

در ادامه مجموعه عکس این هنرمند را به همراه استیتمنت آن مشاهده می‌کنید.

 

 

استیتمنت: داستان انسان و طبیعت ، قصه تکراری غصه ای که مرز نمی شناسد. روایت تک نوازی ناشیانه ی آدمی در دل سمفونی باشکوه طبیعت ، کاری است دشوار اما درین مجموعه تلاش کردم با رویکردی متفاوت آن را به تصویر بکشم.

 

بیشتر بخوانید

ارسال نظر