موضوعات مهم

سوسیالیست هارلم، لانا تورنر چه اتفاقی می‌افتد که لباس پوشیدن برای کلیسا، تبدیل به یک عملکرد آوانگارد می‌شود؟

سوسیالیست هارلم، لانا تورنر

عکاس داریو کالمسه اولین بار لانا تورنر را که یک شخصیت شیک‌پوش و یک سوسیالیست اهل هارلم است چند سال پیش در کلیسای باپتیست ابیسینیان در حالی دید که در حال انتخاب کلاه برای یک داستان مد بود. استایل تورنر بلافاصله چشم کالمسه را گرفت و او فورا فهمید که این دنبال‌کننده مد به همراه لباس‌های فوق‌العاده و کلکسیون بیش از ۵۰۰ کلاهی که دارد، یک سوژه فوق‌العاده برای پروژه‌های عکاسی‌اش می‌باشد.

 

سوسیالیست هارلم، لانا تورنر

 

مطالعه بیشتر: هنر پس از جنگ‌جهانی اول

 

به زودی پس از اولین ملاقاتشان، کالمسه در خانه تورنر او را ملاقات کرد. چیزی که او در آن خانه با آن مواجه شده بود، مخزن یک کلکسیونر خیلی قوی بود. کالمسه می‌گوید: “جعبه‌های کلاه، بر روی آخرین قفسه از کتابخانه‌اش تا سقف خانه چیده‌ شده‌اند. هر کدام از این جعبه‌ها لیبل خورده است و براساس رنگ و محتویات هر جعبه مرتب شده‌اند. دستکش‌ها و لباس‌های او به صورت مرتب با کاغذ تیشو و روبان مرتب شده‌اند و روی هرکدام یک برچسب خورده که در آن به زمان و مکانی که هرکدام از آنها پوشیده شده‌اند و شخص یا اشخاصی که او را با آن لباس دیده‌اند اشاره کرده است.”

 

سوسیالیست هارلم، لانا تورنر

 

درحالی که علاقه این زن به مد در ابتدا فقط شامل لباس‌های معروفی می‌شد که برای یک‌شنبه‌ها انتخاب کرده بود، کالمسه متوجه شد که در طول زمان، استایل تورنر تبدیل به چیزی شد که در کل جهان آوانگارد محسوب می‌شود. او می‌گوید: ” طی این سال‌ها، من مشاهده کرده‌ام خانم تورنر که لباس پوشیدن را به عنوان وسیله هنری و یا برای ‘رنگ کردن بوم بدن’ می‌بیند، شروع به خلاصه کردن خودش می‌بیند. چیزی که به عنوان ارائه یک‌شنبه‌ها شروع شده بود، طی زمان خودش را مبالغه‌آمیزتر کرد. کلاه‌های سنتی نمدی، تبدیل به مجذوب‌کننده‌های چتر مانند و سپس کلاه‌های پرینت سه‌بعدی شدند. دستکش‌های ساده توری تبدیل به دستکش‌های سه‌لایه ساتن شدند.”

 

مطالعه بیشتر: عکس‌های خودمانی از چهره‌های مشهور

 

سوسیالیست هارلم، لانا تورنر

 

درحالی که برخی از عکس‌های کالمسه تورنر را در استایل‌های سنتی‌تر به تصویر می‌کشد، او منظور خودش را با استفاده از به تصویر کشیدن قطعات و جفت‌های غیرعادی مانند یک ماسک ۳۶۰ درجه و کیف ابریشمی که مانند بسته غذا است منتقل می‌کند. همه این عکس‌ها سیاه و سفید هستند و به شخصیت و استایل تورنر این اجازه را می‌دهند که ذهن بیننده را نقاشی کنند. در حالی که تمرکز این عکس‌ها روی فشن است، این مجموعه در مورد ساخت هویت و تاثیری است که اطرافیان و فرهنگ روی اعتماد به نفس و خودساختگی ما می‌گذارند. کالمسه می‌گوید: ” این مجموعه به دنبال این است که روی تاثیر کلیسای سیاه نه فقط به عنوان یک فعال‌کننده بلکه به عنوان یک امتحان سخت برای خودساختگی تاکید کند.”

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر