موضوعات مهم

فراخوان جشنواره ملی عکس کشاورزی فراخوان جشنواره ملی عکس کشاورزی، محیط زیست، فضای سبز و گردشگری

فراخوان جشنواره ملی عکس کشاورزی

نوریاتو: فراخوان جشنواره ملی عکس کشاورزی، محیط زیست، فضای سبز و گردشگری اعلام شد.

 

به گزارش نوریاتو جشنواره ملی عکس کشاورزی، محیط زیست، فضای سبز و گردشگری در دو بخش برگزار می شود. به گفته آقای صفایی مقدم دبیر جشنواره تمامی علاقمندان می توانند آثار خود را تا پایان روز ۳۰  دی ماه به محل جشنواره ارسال نمایند.

 

جشنواره ملی عکس کشاورزی، محیط زیست، فضای سبز و گردشگری، بر این اساس امیداور است تا بتواند به مدد این نیروهای ناپیوسته ولی بس ارزشمند برای درک زیبایی ها، شکوه و عظمت و پهندشت ایران زمین، از نگاه عکاسی فراهم نماید.

 

موضوعات جشنواره:

 

بحران زیست محیطی، ظرفیت ها و پتانسیل های طبیعت، نگهبانی از طبیعت، کشاورزی، اکوسیستم، گردشگری، میراث طبیعی ایران، ارتباط انسان با طبیعت، کشاورزی ارگانیک، تالاب ها، چشم اندازهای طبیعی، گونه های گیاهی، روستای سبز، حیات وحش، گونه های جانوری، فضای سبز.

 

جشنواره در دو بخش برگزار میگردد:

 

الف) کشاورزی، محیط زیست، فضای سبز و گردگشری

ب) طبیعت و منظره ایران

 

شرایط شرکت در جشنواره:

 

عکاسی با دوربین حرفه ای (آنالوگ و دیجیتال)

 

شرکت تمامی عکاسان کشور اعم از حرفه ای و آماتور  (چه داخل – چه خارج) در این جشنواره آزاد است. به لحاظ ثبت تصاویر، هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد.

 

اگر فرآیند ثبت نام و عکس های ارسالی مطابق شرایط فراخوان نباشد، امکان شرکت عکس ها در داوری وجود ندارد.

 

ثبت نام و ارسال عکس ها باید در سایت جشنواره، به آدرس www.biofan.ir انجام گیرد.

 

هر‌ عکاس می‌تواند در هر بخش حداکثر ۱۲ قطعه تک عکس ارسال کند.

 

هرگونه دخل و تصرف در عکس که سندیت عکس را مخدوش کند قابل قبول نیست ولی تصحیح نور و رنگ مجاز است. عکس‌های فتومونتاژ وکولاژ، از داوری حذف خواهد شد. دبیرخانه جشنواره ارسال کننده عکس را صاحب اثر تلقی می‌کند و هرگونه مسئولیت در این مورد بر عهده ارسال کننده می‌باشد.

 

اندازه بزرگترین ضلع عکس ۲۵۰۰ پیکسل باشد. (یعنی عرض یا ارتفاع هیچ عکسی از ۲۵۰۰ پیکسل بیشتر نباشد) عکس ها را کوچکتر هم ارسال نکنید زیرا در داوری کوچکتر دیده می شوند و امتیاز کمتری می گیرند. عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر عکس از ۲ مگابایت بیشتر نباشد.

 

هیچ اطلاعاتی از قبیل عنوان عکس، نام عکاس یا کشور به داورها ارائه نمی شود. هیچ نوشته ای یا نشانه ای از قبیل عنوان عکس، نام عکاس، امضای عکاس، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ی تصویری در داخل عکس نباید باشد. عکس هایی که در داخل آنها این قبیل اطلاعات باشد، از داوری حذف خواهند شد.

 

اگر برگزارکننده با دلیل قانع کننده تشخیص دهد که عکسی مطابق قوانین و فراخوان جشنواره نیست، می تواند عکس را از جشنواره حذف نماید. عکس ها می بایست در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

برگزار کننده حق استفاده از عکسهای پذیرفته شده در رسانه های چاپی، مجازی و سایر موارد فرهنگی، برای خود با حفظ نام عکاس محفوظ میدارد و چنانچه از این راه، درآمدی حاصل شود، به صاحب اثر پرداخت خواهد نمود.

 

به کلیه عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد گواهی شرکت داده خواهد شد. پاسخگویی مسائل پیش بینی نشده بر عهده برگزار کننده جشنواره می‌باشد.

 

جوایز :

 

در هر دو بخش

نفر اول: تندیس جشنواره + دیپلم افتخار + ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال
نفر دوم: تندیس جشنواره + دیپلم افتخار + ۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال
نفر سوم: تندیس جشنواره + دیپلم افتخار + ۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال

 

دبیر جشنواره: آیدین صادقی مقدم

 

دبیر اجرایی: امین سید شریفی

رابط اجرایی: بهاره ابراهیم زاده

 

روابط عمومی: دبیرخانه کنگره

 

هیئت داوران: پویا بیات، محمد عباس زاده، مجید حجتی.

 

تقویم جشنواره :

 

تاریخ کارگاه های تخصصی: مطابقا اعلام خواهد شد.

 

آموزگار: استاد کاوه فرزانه

 

آخرین مهلت ارسال آثار: ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷

 

داوری: ۵ بهمن ماه ۱۳۹۷

 

اعلام نتایج: ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۷

 

اهدای جوایز: ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۷

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر