موضوعات مهم

نمایشگاه عکس مهرعلی رزاق‎منش نمایشگاه عکس مهرعلی رزاق‎منش در گالری صفر/یک

نمایشگاه عکس مهرعلی رزاق‎منش

نوریاتو: نمایشگاه عکس مهرعلی رزاق‎منش

به گزارش نوریاتو، جمعه ۱۴ دی گالری صفر/یک اصفهان با نمایشگاه عکس مهرعلی رزاق‌منش (تهران، ۱۳۶۲) با عنوان «اشارات» فعالیت خود را آغاز می‎کند. عکاس معتبر ایرانی آقای مهرعلی رزاق منش در این نمایشگاه آثار خود را به نمایش خواهد گذاشت.

این مجموعه در ادامه عکاسی از شهر شکل گرفته، شهری که به ناگاه در ایام محرم که سالانه‌ای مذهبیست شکل دیگری به خود می‎گیرد.

این مجموعه عکس، که به شیوه گام بیکرومات چاپ شده، سعی دارد تا با نگاهی جمال‎شناسانه به شهر در این ایام، ریتم شهرآشوب آن و جوشش و شورشی که به سبب آن بر بام و در شهر فرو می‌ریزد را، با اشارات و فارغ از گفت و عبارات به تصویر بکشد. همچنین بر خلاف تجربیات گذشته دیگران تا حد امکان از وجه ارجاعی آن کاسته و به وجه اقناعی آن بیفزاید.

این نمایشگاه پیش از این نیز به نمایش درآمده بود. شهریور تا آبان ۹۷ گالری Ag در تهران میزبان آثار این عکاس خلاق بوده است.

زمان برگزاری نمایشگاه

گشایش و افتتاحیه:  ۱۴ دی ماه ۹۷، ساعت ۱۷ تا ۲۱
بازدید: ۱۵ دی تا ۲۸ دی ۹۷، ساعت ۱۷ تا ۲۱

مکان برگزاری نمایشگاه
گالری صفر/یک: اصفهان، خیابان مرداویج، استقلال شمالی، نبش کوچه ۱۷، شماره ۶۱ – ۰۳۱۳۶۷۰۳۲۵۴

توضیحات

در متن به چاپ عکس های این عکاس خلاق به شیوه گام بیکرومات اشاره شده بود. Gum Bichromate، از شیوه‎های چاپ قرن نوزدهم که در آن عکس بر روی بستر حساس شده توسط نور آفتاب چاپ شده و تصویری با کیفیت‎های نقاشانه به وجود می‎آورد.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر