موضوعات مهم

نمایشگاه یواخیم هاینتسل در گالری فرمانفرما

نمایشگاه یواخیم هاینتسل در گالری فرمانفرما

نوریاتو: نمایشگاه یواخیم هاینتسل در گالری فرمانفرما برگزار می‌شود.

 

به گزارش نوریاتو، نمایشگاه عکس یواخیم هاینتسل در گالری فرمانفرما، ویدئو و چیدمان یواخیم هاینتسل، هنرمند و پژوهشگر اتریشی با عنوان «از سلطان تا کابوی… چه طور مردِ مارلبورو دنیا را فتح کرد» جمعه ۱۴ بهمن  گشایش می‌یابد.

 

در بیانیه این نمایشگاه آمده است:

 

«آنچه همواره توجه من را بر می‌انگیزد، چگونگی رویارویی و برخورد مردم با شرایط و یا اشخاص ناشناس و بیگانه است. افراد در چنین موقعیت‌های ناآشنایی یا می‌ترسند و یا جذب آن می‌شوند. اساس کارهای آموزش و تحقیقاتی من تا به امروز بر مبنای تئوری‌های میشل فوکو بوده است.

 

پیدا کردن پاسخ برای مناقشه‌های اجتماعیِ امروز از طریق آنالیز منابع تاریخی، یکی از شاخص‌ترین روش‌های تحقیقاتی مورد استفاده‌ام بوده است. کلیشه‌های موجود، تبعیض‌های اجتماعی و عقاید نژادپرستانه از مهم‌ترین مضامین تحقیقاتی نام برده شده‌اند.

 

در کنار همه‌ی این‌ها بیش از سی و پنج سال است که آرشیوی از فرهنگ سیگار کشیدن را با جمع‌آوری پنجاه هزار جعبه‌سیگار متفاوت و همچنین تبلیغات آنها از سراسر دنیا، گرد هم آورده‌ام. این سیگارها و همچنین تبلیغاتشان به عنوان نمونه‌های بصری‌ای هستند که با استناد به آنها امکان اثبات تئوری‌هایم به صورت تجربی میسر می‌شوند.»

 

یواخیم هاینتسل، متولد ۱۳۴۷ کشور اتریش، تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در زمینه ی پداگوگی در دانشگاه های گراتس و اینسبروک به اتمام رسانده است.

 

عمده پژوهش‌های او در زمینه‌ی علوم فرهنگی و تاریخ اجتماعی و فراملیتی بوده و تحقیقات قبلی خود در زمینه های حقوق بشر، مهاجرت وگوناگونیِ فرهنگ اجتماعی را درقالبِ نمایشگاه ها و ایونت های مختلف در گالری ها و فضاهای عمومی ارائه کرده است.

 

او مقالات و تألیفات گسترده ای در حوزه ی تاریخ اجتماعی– فرهنگی به زبان آلمانی دارد و بالغ بر ۲۰۰ کارگاه آموزشی و تجربی برای بزرگسالان و جوانان در کشورهای مختلف برگزار کرده است.

 

یواخیم هاینتسل در سال ۲۰۰۶ انجمن زِنوس در گراتس را پایه گذاری کرده و از آن سال تا به امروز، پروژه های گسترده ی بینا رشته ای میان هنر و علوم فرهنگی تعریف و کیوریت کرده است.

 

گشایش: جمعه ۱۴ دی ماه، ساعت ۱۶ تا ۲۰

نمایشگاه تا ۱۲ بهمن ماه دایر است.

بازدید : همه روزه به جز روزهای دوشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹

گالری فرمانفرما: میدان هفت تیر، کریم خان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها