موضوعات مهم

بازگشایی موزه رضا عباسی در فاز اول به پایان رسید

بازگشایی موزه رضا عباسی در فاز اول به پایان رسید

نوریاتو: فاز اول بازگشایی موزه رضا عباسی به پایان رسیده است و به زودی تالار خوشنویسی، نگارگری، اسلامی ۱ و اسلامی ۲ بازگشایی می‌شود.

 

به گزارش نوریاتو و به نقل از ایلنا، از اهداف فاز اول این پروژه، تکریم ارباب رجوع و توجه به مخاطب و هم‌چنین ایجاد شرایط بهتر بازدید، تجهیز و به‌روزرسانی سیستم حفاظ الکترونیک، تعمیر و ساماندهی سرویس‌های بهداشتی با استانداردهای معلولین، نوسازی آسانسور، بهینه سازی امکانات ایمنی و نصب فایرباکس، ایجاد اتاق اختصاصی برای استفاده پژوهشگران و راه اندازی بلیط الکترونیک بوده است. وزه رضا عباسی در برنامه‌های تخصصی و جدید خود در نظر دارد با برگزاری نمایشگاه‌های هفتگی و نشست‌های تخصصی میزبان مخاطبین و علاقه مندان باشد .

 

موزه رضا عباسی در سال ۱۳۵۶ گشایش یافته و ساختمان این موزه ۴ طبقه و دارای سبک مدرن است و مجموعه ارائه شده در این موزه آثاری از هزاره دوم پیش از میلاد تا پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد.

 

آثار متنوع این موزه ریتون‌های زرین دوره هخامنشی، ظروف سیمین دوره ساسانی و دیگر اشیاء فلزی و سفالی، زیور آلات و نگاره‌ها و خوشنویسی… را شامل می‌شود.

 

موزه رضا عباسی درخیابان شریعتی. نرسیده به پل سید‌خندان. پلاک ۸۹۲ قرار دارد. علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن۸۸۵۳۵۱۳۵ تماس بگیرند.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر