92

نادر طالب زاده در سینمای رسانه حاضر شد فیلم‌های امسال در شان چهل سالگی انقلاب هستند

نادر طالب زاده در سینمای رسانه حاضر شد
نادر طالب زاده در سینمای رسانه حاضر شدReviewed by نوریاتو on Feb 5Rating: 5.0نادر طالب زاده که در جریان جشنواره فیلم فجر به سینمای رسانه رفته بود، دیدگاه خودش را در مورد سینمای ایران و سی و هفتمین دوره جشنواره فجر بیان کرد.

نوریاتو: نادر طالب‌ زاده کارگردان فیلم مسیح عقیده دارد که در ۴۰ سال اخیر سینمای ایران رشد خوبی داشته است و به تکامل رسیده است.

 

به گزارش نوریاتو و به نقل از ستاد خبری جشنواره سی و هفتم فیلم فجر، نادر طالب زاده که در جریان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به سینمای رسانه رفته بود، در یک گفتگوی کوتاه، دیدگاه خودش را در مورد سینمای ایران و سی و هفتمین دوره جشنواره فجر بیان کرد.

 

این فیلمساز در گفت‌وگو با ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، در پاسخ به این سوال که سینمای ایران در چهل سالگی انقلاب اسلامی چقدر توانسته به اهداف انقلاب نزدیک شود گفت: «انصافا به خوب جایی رسیده‌ایم و من از بین این چند کاری که دیده‌ام همه در فرم و محتوا خوب بودند. در این چهل سال بدون هیچ اغراقی تکاملی در سینمای ایران اتفاق افتاده است.»

او اضافه کرد: «امسال کارهایی ساخته شده که هم سنگین هستند هم تکان دهنده، من فکر می‌کنم امسال مخاطب بعد از تماشای هر فیلمی به فکر فرو می‌رود و اثر تکانش می‌دهد و همین نشان‌دهده این است که جشنواره امسال جشنواره پربار و خوبی است.»

جشنواره فیلم فجر یکی از مهمترین اتفاقات سینمایی است، نادر طالب‌زاده در پاسخ به این سوال که برگزاری این جشنوراه چقدر توانسته حال و هوای انقلاب و دهه فجر را زنده نگه دارد گفت: «جشنواره فیلم فجر به معنای واقعی جشنواره است، مدتی که در پردیس سینمایی ملت بودیم رفت و آمد و شور و حال زیاد بود و این نشان از استقبال از جشنواره است.»

این کارگردان در ادامه صحبت‌هایش گفت: «ایران هم کشور مخلصی است و هم کشوری  پر از مشکلات، ولی در فجر و سینمای فجر که یک جور آینه از وضع جامعه و خلاقیت جوان‌ها است حس می‌شود که اتفاقات مهمی افتاده است. در واقع ایران است که در غرب همه چیز را بهم ریخت، از اول انقلاب اول آمریکا را بهم ریخت و آنها برای مقابه با جمهوری اسلامی کارهای بسیار و خرج‌های زیادی برای خاموش کردن ایران کردند. در جشنواره امسال فیلم‌هایی جدی داریم که در شان چهلمین سال انقلاب‌اند.»

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر