موضوعات مهم

جادوی جنگل در تصاویر نیل بورنل

جادوی جنگل در تصاویر نیل بورنل

ترجمه اختصاصی نوریاتو: نیل بورنل یک عکاس بریتانیایی و برنده چندین جایزه مختلف است. او اهل دوون در جنوب غربی انگلستان است. او در اوایل دهه ۹۰ میلادی در رشته هنر و عکاسی تحصیل کرده است ولی درنهایت به سراغ طراحی گرافیک رفته است. این عکاس اخیرا به عکاسی منظره و هنرهای زیبا علاقه‌مند شده است.

 

مطالعه بیشتر: تاریخچه موزه اورسی

 

این عکاس بریتانیایی، اغلب از محیط‌هایی عکاسی می‌کند که خالی از سوژه‌های انسانی هستند. او برای این کار، به مکان‌هایی سفر می‌کند که فاصله زیادی با تمدن‌های بشری و سوژه‌های انسانی دارند دارند. «مجموعه عکس مرموز» که جدیدترین پروژه نیل بورنل است، نگاهی به یک فضای افسانه‌ای انداخته است که توسط مه غلیظ، درختان پیچ و تاب‌دار و سنگ‌های پوشیده از خزه جنگل ویستمن در دارتمور انگلستان ساخته شده است. این جنگل خاص، برای مدت‌های طولانی سوژه افسانه‌ها و داستان‌های فولکلور انگلستان بوده است و نویسندگان زیادی با عنوان «متروکه‌ترین مکان در شهر دارتمور» به آن اشاره کرده‌اند.

 

عکس جنگل

 

مطالعه بیشتر: سلفی در پرتره خانوادگی

 

با وجود داستان‌های مافوق طبیعی، نیل بورنل عاشق فضا و چالش‌های عکاسی این جنگل انگلیسی است و اغلب اوقات در «ساعت آبی» یا ساعت‌های قبل از طلوع آفتاب، به این جنگل سر می‌زند. بورنل می‌گوید: “من احتمالا طی سال گذشته، بیست بار از این جنگل دیدن کرده‌ام، ولی متاسفانه فقط دوبار مه لازم برای یک عکس فوق‌العاده را داشته است. عکاسی از این مکان بدون وجود مه کار سختی است و تقریبا ممکن نیست بتوانم از جوی که می‌خواهم عکاسی کنم”

 

جنگل مه آلود

 

بورنل به سفر در جنگل‌های ویستمن ادامه می‌دهد تا بتواند هنگامی که تمام فاکتورهای لازم وجود داشتند، تصاویر زیبایی را ثبت کند. شما می‌توانید سفرهای عکاسی او را در وب‌سایت این هنرمند دنبال کنید.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر