موضوعات مهم

نقاشی هفته؛ ویلیام مریت چیس

نقاشی هفته؛ ویلیام مریت چیس

ترجمه اختصاصی نوریاتو: ویلیام مریت چیس (۱۸۴۹-۱۹۱۶) یک معلم و هنرمند مشهور آمریکایی بوده است. او یک استودیوی واقعا جالب داشت که در نقاشی هفته امروز قصد داریم نگاهی به آن بیاندازیم. نقاشی این هفته، «در استودیو» اثر ویلیام چیس می‌باشد.

 

این نقاشی قسمتی از استودیوی بزرگ ویلیام چیس را در استودیو خیابان دهم روستای گرینویچ، نیویورک نمایش می‌دهد. این ساختمان که توسط ریچارد موریس هانت طراحی و در سال ۱۸۵۷ تکمیل شده بود اولین ساختمان در آمریکا بود که به صورت اختصاصی به منظور استودیوی هنرمندان طراحی شده بود. ویلیام چیس در سال ۱۸۷۸ به این ساختمان نقل مکان کرد. استودیوی خیابان دهم از آنجایی که هنرمندان مهمی مانند چیس، فردریک ادوین چرچ و وینسلو هومر در آن قرار داشت، یکی از استودیوهای مهم در تاریخ هنر آمریکا می‌باشد.

 

 

مطالعه بیشتر: راهپیمایی بزرگ مجروحان

 

استودیو چیس جزئیات زیادی داشت. این استودیو یکی از بزرگترین استودیوهای موجود در این ساختمان بود و ویلیام چیس آن را با کلکسیون آثار هنری خودش و عناصر تزئینی از سراسر دنیا تزئین کرد. او می‌خواست استودیوی خودش یک مکان ملاقات برای نقاشی، آموزش، مکالمه و مطالعه آثار هنری خودش باشد. او برخی اوقات میزبان مهمانی‌ها و اجراهای تئاتر هم بود. استودیوی عجیب و غریب چیس، در زمان خودش تعجب افراد زیادی را برانگیخته بود. هر شنبه در خانه او جشن‌های عمومی برگزار می‌شد و برخی افراد می‌توانستند وارد این استودیو شوند و با چشم خودشان آن را ببینند.

 

 

در استودیو یکی از متعدد نقاشی‌های ویلیام چیس است که در فضای مخصوص خودش در استودیوی خیابان دهم کشیده شده است. نقاشی‌های دیگر، نماهای دیگری از این استودیو را به نمایش می‌گذارند و به همین دلیل دکور این نقاشی متفاوت تر است. زن موجود در این نقاشی، به احتمال زیاد یکی از مدل‌ها و یا دانش‌آموزان او می‌باشد. ویلیام مریت چیس، یک استاد هنر معروف بود و طی دوره کاری خودش، زنان و مردان زیادی را آموزش داده است و تعداد زیادی از آن‌ها در این استودیو نقاشی کرده‌اند و یا کلکسیون‌های او را مطالعه کرده‌اند. چیس به صورت کاملا آکادمیک نقاشی می‌کشید ولی برخی از شاگردان او روش متفاوتی را برای نقاشی در پیش گرفتند. برای مثال، جرجیا اوکیف مدرنیست و مارسدن هارتلی از شاگردان او بودند.

 

مطالعه بیشتر: گزارش اختتامیه جشنواره فجر

 

در سال ۱۸۹۶، ویلیام چیس استودیو خودش را تعطیل کرد و تمام وسایل داخل آن را به مزایده گذاشت. متاسفانه استودیو خیابان دهم امروز دیگر وجود ندارد ولی خوشبختانه چیس نقاشی‌های زیادی از این ساختمان کشیده است و ما می‌توانیم از زیبایی آن لذت ببریم.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر