موضوعات مهم

فضای داخلی یک گالری نقاشی نقاشی هفته

فضای داخلی یک گالری نقاشی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: این نقاشی یک هم گرایی دیدنی و جذاب از کارهای هنری را نشان می‌دهد. جالب است بدانید که این نقاشی از روی یک کلکسیون هنری واقعی کشیده شده است. همه این نقاشی‌ها به کاردینال سیلویو والنتی گونزاگا تعلق دارد که یک کلکسیونر و کشیش ایتالیایی است که خانواده ثروتمندی داشته است. او به جیووانی پائولو پنینی ماموریت داد تا دارائی‌های با ارزشی که دارد را در این نقاشی به تصویر بکشد.

 

جیووانی پائولو پنینی، فضای داخلی یک گالری با کلکسیون کاردینال سیلویو والنتی گونزاگا، ۱۷۴۹٫

 

مطالعه بیشتر: از شانته لوپ تا شرق هند با هنری کارتیه برسون

 

ممکن است عجیب به نظر برسد که یک چهره مذهبی، چنین مجموعه لوکسی را جمع‌آوری کرده باشد ولی در واقع چنین چیزی در بخش زیادی از تاریخ غرب، موضوع معمولی‌ای بوده است. خصوصا سیلویو والنتی گونزاگا به خوبی با آثار هنری مشهور آشنایی داشت. او عضو یک خانواده قدرتمند بود که حکومت ایالت مانتوئا ایتالیا را در دست داشتند. با اینکه سیلویو عضو یکی از شاخه‌های کم قدرت‌تر این خانواده بود ولی مانند بستگان مشهور خودش به قدرت مذهبی و جمع‌آوری آثار هنری علاقه داشت. او در واتیکان جایگاه‌های متفاوتی داشت که می‌توان به وزارت امور خارجه پاپ بندیکت چهاردهم اشاره کرد. او از نفوذ خودش برای جمع‌آوری و پشتیبانی از اهداف هنر و معماری در رم استفاده می‌کرد. مهم‌تر از همه او به تاسیس پیناکوتکا کاپیتولینا که موزه هنری مهم در رم است کمک کرده است.

 

 پیر سوبلیراس، کاردینال سیلویو والنتی گونزاگا، حدود ۱۷۴۵

 

مطالعه بیشتر: نکته‌هایی از بزرگان پرتره و سلف پرتره

 

سیلویو والنتی گونزاگا که یک لباس قرمز کاردینالی پوشیده است را می‌توانید به راحتی در مرکز نقاشی پیدا کنید. او در این نقاشی با حدود دویست اثر هنری احاطه شده است که فقط یک چهارم تمام کلکسیونش است. اکثر این نقاشی‌ها، نقاشی‌های ایتالیایی و هلندی مربوط به دوره‌های رنسانس و باروک و چندین نسخه کپی برداری شده بعدی هستند. برای مثال می‌توانید چندین کپی از نقاشی “مدونا از سگیولا” رافائل را درست کنار گونزاگا ببینید. برادرزاده و وارث گونزاگا، لوئیجی والنتی گونزاگا، پس از مرگ سیلویو کلکسیون او را به فروش رساند. از آنجایی که تمام آثار این کلکسیون به صورت یکجا قابل دسترسی نیست، خیلی خوب است که یک مدرک تصویری از آن برجای مانده است. برخی از نقاشی‌های موجود در این نقاشی شناسایی شده‌اند و در سال ۲۰۱۶ نمایشگاه‌گردان‌های زادگاه او یعنی مانتوئا بخشی از کلکسیون او را برای یک نمایشگاه بزرگ بازسازی کردند.

 

جزئیات نقاشی که گونزاگا، پنینی و یک مرد دیگر را به همراه یک کپی از نقاشی “مدونا از سگیولا” رافائل را نشان می‌دهد.

 

مطالعه بیشتر: تاریخچه کشف و استفاده از رنگ نارنجی

 

درکنار سیلویو، خود هنرمند جیووانی پائولو پنینی قرار دارد. وادسوورد آتنیوم که درحال حاضر مالک نقاشی است، ادعا می‌کند که فرد سیاه‌پوشی که پشت سر گونزاگا قرار دارد، پنینی است. پنینی استاد پرسپکتیو بود که برای ودوتاها و یا نماهای توپوگرافیک رم هم شناخته می‌شود. پنینی عاشق معماری بود و می‌توانید به وضوح در این نقاشی ببینید که او به کوچکترین جزئیات طاق‌ها، ستون‌های زیبای مرمری و دکوراسیون ساختمان توجه کرده است. با این وجود اینجا مکان اصلی نبود که گونزاگا نقاشی‌های خودش را نگه می‌داشت. این نقاشی الهام‌بخش دو ترکیب دیگر از نقاشی‌های پنینی با نام‌های رم باستان و رم مدرن بوده است.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر