موضوعات مهم

نمایشگاه عکس روزمرگی در اتریش

نمایشگاه عکس روزمرگی در اتریش

نوریاتو: آثار هفت عکاس ایرانی در نمایشگاه عکس روزمرگی در گراتس اتریش برگزار خواهد شد. کیوریتور این نمایشگاه مریم محمدی است و عکس‌های او در کنارعکس‌هایی از سارا ساسانی، اعظم شادپور، سمانه غلام‌نژاد، نازلی عباسپور، مریم مجد و مهناز میناوند به نمایش گذاشته شده‌اند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، مریم محمدی فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته عکاسی و مدیا از کشور اتریش است و طی ده سال فعالیت هنری و پژوهشی خود در این کشور، نمایشگاه‌های عکاسی و پروژه‌های هنری متعددی را در کارنامه خود دارد.

 

هنرمندان حاضر در نمایشگاه عکس روزمرگی در آثار خود، به زندگی روزمره و مسائل مرتبط با مفهوم روزمرگی پرداخته‌اند. مشخصه اصلی این نمایشگاه این است که علیرغم مشترک بودن موضوع محوری، این نمایشگاه، طیفی از عکس‌های مستند تا عکس‌های صحنه‌پردازی‌شده را شامل شده و جنبه‌های مختلف این مفهوم پیچیده‌ی دنیای امروز در این آثار به تصویر کشیده‌ شده‌اند. هنرمندان حاضر در این نمایشگاه با وجود اینکه همه در یک جغرافیا متولد شده، پرورش یافته و زندگی کرده‌اند، توانسته‌اند در آثار خود تفاسیر متفاوتی از «روزمرگی» را ارائه کنند.

 

در کنار نمایش آثار، رویدادها و کارگاه‌‌های مختلفی نیز برگزار می‌شود که از این میان می‌توان به بحث و گفتگو در خصوص روزمرگی در شرق، واکاوی روزمرگی در غرب طی دوران مختلف و برگزاری تور نمایشگاه توسط کیوریتور برای دانشجویان رشته‌های مختلف اشاره کرد.

 

نمایشگاه عکس روزمرگی از ۲۲ اسفند ۹۷ تا ۵ اردیبهشت ۹۸ در انستیتوی علوم آسیایی آفرو(Afro) شهر گراتس اتریش برگزار می‌شود.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر