موضوعات مهم

آلفرد هیچکاک در عکس

آلفرد هیچکاک در عکس

ترجمه اختصاصی نوریاتو: اسم آلفرد هیچکاک مترادف معلق بودن است البته معلق بودن استادانه، هیجان‌انگیز، شوکه‌کننده و چشم‌نواز.

 

با فیلم‌های موفقی مانند ربکا، سرگیجه، پنجره عقب و روانی، آلفرد هیچکاک سطح جدیدی از تمهیدات سینمایی و ترس را با استفاده از گام‌های آهسته، ظرافت و پیشگوئی به نمایش گذاشت. مجله تایم زندگی کاری و شخصی آلفرد هیچکاک را از اولین فیلم‌های صامت او تا آخرین تصویر او در طرح خانوادگی را دنبال کرده است.

 

مطالعه بیشتر: سیاهپوست ها و عکاسی

 

این مجموعه که متاسفانه در ایران قابل خرید نیست، شامل جزئیات هر ۵۳ فیلم آلفرد هیچکاک ، عکس‌هایی از این استاد در حال کار و یک لیست تصویرسازی شده از تمامی جواهرات او می‌باشد. شما می‌توانید در این مقاله بخشی از تصاویری که در این مجموعه گنجانده شده است را ببینید.

 

سرگیجه – مانند اسکاتی، هیچکاک از بازیگر زن فیلم خودش هم با موهای بلوند یخی که خیلی دوست داشت استفاده کرده است. در این تصویر کیم نوواک را می‌‎بینید که آلفرد هیچکاک با سرزندگی او را راهنمایی می‌کند.

 

عقاب کوهستان

عقاب کوهستان – برای سال‌های متعددی این تصویر از جوانی‌های آلفرد هیچکاک که در پیش‌زمینه درحال کارگردانی بود، تنها عکس موجود از این فیلم بود. همچنین در این تصویر آلما رویل، همسر آینده هیچکاک را می‌بینید که در حال یادداشت برداشتن است.

عکس‌های آلفرد هیچکاک

Dial M for Murder – آلفرد هیچکاک در حال راهنمایی گریس کلی که نقش مارگاریت وندیس را بازی می‌کند است. هیچکاک درمورد او گفته است:

“ظرافت جنسیت او برای من دلپذیر است. او نسبت به خیلی از مدل‌های جذاب دنیا از جذابیت بیشتری برخوردار است”

 

مطالعه بیشتر: هنر نگاه کردن

 

آلفرد هیچکاک مارنی

مارنی – هیچکاک به سینماتوگرافر رابرت برکس نشان می‌دهد که مارنی پس از دیدن یک لکه قرمز روی لباسش چطور باید از هوش برود. برکس برای هیچکاک از ۱۲ فیلم مختلف فیلمبرداری کرده است. همکاری این دو از غریبه‌ها در قطار تا مارنی ادامه داشت. شما می‌توانید تیپی هدرن را در پیش‌زمینه می‌بینید.

 

فیلم روانی

 روانی – آلفرد هیچکاک در حال راهنمایی جانت لی در صحنه حمام. گرفتن ۷۸ تصویری که پس از تدوین تبدیل به ۴۵ ثانیه فیلم شد ۷ روز کاری زمان برد.

 

مطالعه بیشتر: نمایشگاه عکس روزمرگی در اتریش

 

39 قدم

 ۳۹ قدم – آلفرد هیچکاک (نفر دوم از سمت راست) در اولین روز فیلمبرداری مادلین کارول و رابرت دونات را که با دستبند به هم بسته شده‌اند را راهنمایی می‌کند.

 

هیچکاک

 ترس از صحنه – مارلین دایتریچ سعی می‌کند توجه کارگردان خودش را جلب کند.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها