موضوعات مهم

راهیابی فیلم سینمایی دوچ به جشنواره فیلم زلین

راهیابی فیلم سینمایی دوچ به جشنواره فیلم زلین

نوریاتو: فیلم سینمایی دوچ با نویسندگی و کارگردانی امیر مشهدی عباس توانست به بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم زلین راه یابد.

 

به گزارش مجله جامع نوریاتو و به نقل از سینماپرس، فیلم سینمایی دوچ یکی از تولیدات بلند سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی در سال ۹۷ ساخته شده است. این فیلم پس از حضور در سی و یکمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهانان دومین حضور بین‌المللی خودش را در زلین تجربه خواهد کرد.

 

بر اساس این خبر، کارگردان این فیلم در جشنواره فیلم اصفهان، جایزه اصلی یونیسف را به دلیل اتخاذ نگاه عمیق به مسایل کودک و نوجوان و دیدگاه دغدغه‌مند کارگردان در پرداختن به مساله آموزش کودکان و سوادآموزی دریافت کرد.

 

در عین حال، جایزه بازی‌گری برتر از نگاه گروه نوجوان به محمدامین احمدی، لوح قدردانی بازی‌گر کودک جداگانه به محمدامین احمدی و امیرمحمد محمدی و جایزه میراث فرهنگی از سوی مجموعه هنری تاریخی نیاوران به نیابت از سازمان میراث فرهنگی، گردش‌گری و صنایع دستی به امیر مشهدی‌عباس کارگردان فیلم «دوچ» در جشنواره اصفهان، تعلق گرفت.

 

غلام‌رضا پسر ۱۰ ساله‌ای که به دنبال پولی برای تعویض دوچرخه کهنه‌اش و خرید دوچرخه جدید و قابل رقابت است تا این‌که متوجه جایزه‌ نهضت سوادآموزی می‌شود. اگر بتواند در روستا بی‌سوادی را با سواد کند می‌تواند جایزه‌ای به اندازه پول خرید دوچرخه بگیرد. در روستا هیچ بی‌سوادی نیست و تنها بی‌سواد روستا، پیرزنی بد اخلاق و ۹۰ ساله است که هم چشمانش ضعیف است و هم گوش‌هایش نمی‌شنود. اما غلام‌رضا تصمیم خودش را برای باسواد کردن پیرزن و دریافت جایزه گرفته است و ماجرا آغاز می‌شود.

 

جشنواره زلین که یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین جشنواره‌های کودک و نوجوان است و در هر دوره بیش از ۱۲۵ هزار بازدید کننده دارد، از ۳ تا ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ (۲۴ مه تا اول ژوئن ۲۰۱۹) در شهر پراگ برگزار می‌شود.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر