موضوعات مهم

داگمن برنده بزرگ دیوید دوناتلو شد

داگمن برنده بزرگ دیوید دوناتلو شد

نوریاتو: در جشنواره دیوید دوناتلو ایتالیا ساخته متئو گارئونه با نام داگمن موفق شد ۹ جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را تصاحب کند.

 

به گزارش مجله جامع نوریاتو به نقل از هالیوود ریپورتر، «داگمن» که سال گذشته در جشنواره کن رونمایی شد و در جوایز اسکار نیز نماینده سینمای ایتالیا در شاخه بهترین فیلم خارجی بود، در شصت و چهارمین دوره جوایز سینمایی «دیوید دی دوناتلو» موسوم به اسکار سینمای ایتالیا در ۱۵ شاخه نامزد کسب جایزه بود و در نهایت موفق به کسب ۹ جایزه شد.

 

این فیلم علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی، جوایز بهترین فیلمنامه، فیلمبرداری، تدوین، طراحی تولید، چهره پردازی و بازیگر نقش مکمل مرد را نیز به خانه برد.

 

ساخته «گارئونه» پیش از این نیز هشت جایزه از هفتاد و دومین دوره جوایز فیلم «روبان نقره‌ای» در کشور ایتالیا که قدیمی‌ترین جایزه سینمایی اروپاست کسب کرده بود.

 

در سایر بخش‌های جوایز سینمایی «دیوید دی دوناتلو»، فیلم «مرا به نامت صدا کن» به کارگردانی «لوکاگوادانینو» که در ۱۳ شاخه نامزد کسب جایزه بود تنها به دو جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی اکتفا کرد.

 

«السیو کرمونینی» جایزه بهترین کارگردان اول را برای ساخت فیلم «روی پوست من» کسب کرد، «النا سوفیالوچی» و ««الساندرو بورکی» هر دو برای بازی در فیلم «لورو» به ترتیب بهترین بازیگر نقش اصلی زن و مرد این رویداد سینمایی نام گرفتند.

 

«تیم برتون» کارگردان هالیوودی نیز جایزه افتخاری جوایز «دیوید دی دوناتلو» آکادمی فیلم ایتالیا را دریافت کرد.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر