موضوعات مهم

برگزاری کارگاه پائولو ویرتزی در ایران

برگزاری کارگاه پائولو ویرتزی در ایران

نوریاتو: پائولو ویرتزی که یک کارگردان ایتالیایی است به منظور برگزاری کارگاه تخصصی کارگردانی به سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر خواهد آمد.

 

به گزارش مجله جامع نوریاتو و به نقل از سینماپرس، پائولو ویرتزی که کارگردانی فیلم‌هایی مانند «زندگی زیبا»، «اسم من تانینو است»، «ناپلئون و من» و «شب‌های جادویی» به شهرت جهانی رسیده است، یک کارگاه تخصصی کارگردانی در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار خواهد کرد.

 

ویرتزی در سال ۱۹۹۴ جایزه چیاک طلایی جشنواره ونیز را برای فیلم «زندگی زیبا»، در سال ۱۹۹۷ جایزه شیر طلای کوچک و جایزه بزرگ هیات داوران ونیز را برای فیلم «تخم مرغ آب پز» از آن خود کرده است. وی همچنین در سال ۲۰۰۲ لوح تقدیر سینمای دیجیتال آینده را برای فیلم «اسم من تانینو است» از جشنواره ونیز دریافت کرد.

 

این فیلمساز در سال های ۱۹۹۵، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ جایزه ایتالیایی داوید دوناتللو (اسکار سینمای ایتالیا) را برای فیلم‌های «زندگی زیبا»، «سرمایه انسانی» و «مثل دیوانه» از آن خود کرده است.

 

ویرتزی در جشنواره‌هایی چون بروکسل، فورت لادردیل، جیفونی، مون پلیه، سویل، صوفیه، سن لویی و وایادولید جوایز ارزشمندی کسب کرده و در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ نامزد دریافت جایزه از مراسم فیلم اروپایی شده است.

 

دو فیلم «اولین اتفاق زیبا» در سال ۲۰۱۰ و «سرمایه انسانی» در سال ۲۰۱۴، این کارگردان در مقام نماینده سینمای ایتالیا برای رقابت در مراسم اسکار بهترین فیلم خارجی زبان به فرهنگستان علوم هنرهای سینمایی معرفی شدند.

 

این کارگردان بزرگ ایتالیایی، تاکنون موفق به کسب ۷۲ جایزه سینمایی شده است و ۵۳ بار نامزد دریافت جایزه از جشنواره های مختلف بوده است.

 

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی‌ و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

 

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر