موضوعات مهم

پیر آگوسته رنویر – دو خواهر نقاشی هفته

پیر آگوسته رنویر – دو خواهر

ترجمه اختصاصی نوریاتو: در این قسمت از نقاشی هفته این نقاشی زیبا از رنویر را برای شما انتخاب کرده‌ایم. این نقاشی دو عنوان متفاوت دارد. عنوان “دو خواهر” توسط خود هنرمند به این نقاشی داده شده است و “روی تراس” توسط اولین مالک آن پائول دورند روئل به این نقاشی اختصاص یافته است.

 

در اینجا رنویر زیبایی زنان جوان را در یک روز گرم و زیبا به تصویر کشیده است. دختر مسن‌تر در این نقاشی یک لباس آبی پوشیده است. رنویر روی تراس یک رستوران به نام میسون فورنِیس در شتو پاریس روی این نقاشی کار کرده است. این هنرمند در بهار ۱۸۸۱ اغلب وقت خودش را در این مکان می‌گذرانده است. می‌توانید شاخ و برگ درختان را روی نرده‌های تراس ببینید و پشت نرده‌ها نیز رودخانه سین قابل دیدن است.

 

پیر آگوسته رنویر

 پیر آگوسته رنویر – دو خواهر (روی تراس)، ۱۸۸۱، موسسه هنر شیکاگو

 

در تاریخ ۱۹ آپریل ۱۸۸۱ در یک مراسم ناهار با نقاش آمریکایی جیمز مک‌ نیل ویستلر در شتو، رنویر اعلام کرد که قصد دارد یک سفر برنامه‌ ریزی شده به مقصد لندن را عقب بیاندازد: “هوا خوب است و من مدل‌های خودم را پیدا کرده‌ام؛ این تنها بهانه من است.”

 

مطالعه بیشتر: گل‌های زنبق در نقاشی‌های ون گوگ

 

در دنیای واقعی این دو دختر خواهر نبودند. ژان دارلوت (۱۸۶۳-۱۹۱۴) در آینده بازیگر شد ولی در آن زمان ۱۸ سال داشت و به عنوان خواهر بزرگتر در نقاشی حضور داشت. متاسفانه هیچ اطلاعاتی از خواهر کوچکتر این نقاشی در دسترس نیست.

 

نقاشی دو خواهر

 پیر آگوسته رنویر – دو خواهر (روی تراس)، ۱۸۸۱، موسسه هنر شیکاگو، جزئیات

 

مطالعه بیشتر: ۵ سلف پرتره از زنان که ندیده‌اید!

 

این نقاشی برای اولین بار در بهار سال ۱۸۸۲ در هفتمین نمایشگاه امپرسیونیست به صورت عمومی به نمایش گذاشته شد. در ۱۸۸۳ گفته می‌شد که این نقاشی در کلکسیون یک کلکسیونر و ناشر به نام چارلز افروسی قرار دارد ولی در سال ۱۸۹۲ به کلکسیون خانوادگی دورند روئل بازگردانده شد. در حال حاضر این نقاشی در کلکسیون موسسه هنر شیکاگو قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر