موضوعات مهم

منطقه ممنوعه چرنوبیل

منطقه ممنوعه چرنوبیل

ترجمه اختصاصی نوریاتو: فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ باعث تخلیه پریپیات با جمعیت ۴۵۰۰۰ نفر شد. دیوید مک‌میلان از آن زمان ۲۱ بار برای عکاسی از خانه‌ها و ساختمان‌های متروکه به اینجا سفر کرده است.

حادثه اتمی چرنوبیل

قایق غرق شده در رودخانه پریپیات، چرنوبیل ، اکتبر ۱۹۹۸

چرنوبیل یک مرکز تعمیرات و نگه‌داری قایق بوده است. قایق‌هایی که آن زمان در لنگرگاه بوده‌اند به اندازه‌ای آلوده بودند که استفاده دوباره از آن‌ها ممکن نبود.

 

نیروگاه چرنوبیل

لابی، بیمارستان کودکان، اکتبر ۲۰۱۲

بیش از ۳۰ سال پس از حادثه، ورود گیاهان به ساختمان‌ها اتفاق رایجی است. در این بیمارستان کودکان، مانند بیمارستان‌های دیگر هنوز هم اطلاعات بیماران و تجهیزات مرتبط با کاربرد قبلی آن وجود دارد.

 

پریپیات

کلاس درس در روستای شیپلکی، آپریل ۱۹۹۵

یک مدرسه روستایی به همراه مدل آناتومیک و نقشه شوروی سابق

 

پریپیات

زمین قرمز، راهروی مدرسه، اکتبر ۲۰۰۴

این راهروی مدرسه طبقه دوم، درحال فروپاشی است و سال بعد به صورت کامل فرو ریخت.

 

شهر متروکه

زمین بسکتبال، اکتبر ۲۰۰۷

اولین بازدید من از چرنوبیل و شهر پریپیات سال ۱۹۹۴ یعنی هشت سال پس از واقعه اتمی چرنوبیل بود. حتی آن زمان نیز ارتفاع درخت‌ها از سبد بسکتبال بیشتر بود. در سال ۲۰۰۷ زمین بسکتبال توسط گیاهان در حال محو شدن بود. امروزه تخته پشت سبد به زودی محو می‌شود و این زمین کارائی خودش را از دست خواهد داد.

 

چرنوبیل

ایستگاه قطار، روستای یانوف، اکتبر ۱۹۹۶

یانوف نزدیکترین روستا به راکتور بود. این روستا به اندازه‌ای آلوده بود که به صورت کامل تخریب شد ولی ایستگاه قطار و قطارهایی که آن زمان آن‌جا بودند سالم ماندند.

 

نیروگاه اتمی چرنوبیل

پرتره لنین، مهدکودک، اکتبر ۱۹۹۷

در پریپیات و بقیه محل تخلیه هنوز مشخصات شخصیتی شوروی وجود دارد. تصاویر لنین، چه به صورت نقاشی و چه سه‌بعدی در همه‌جای منطقه دیده می‌شود.

 

راکتور چرنوبیل

کف مهدکودک به همراه دمپائی، اکتبر ۲۰۰۶

محتویات ساختمان‌های اطراف چرنوبیل به شدت روی زمین ریخته شده‌اند. این تصویر اتاق رختکن یک مهدکودک را نشان می‌دهد. این ساختمان سال بعد به خاطر آسیب‌های ناشی از آب فروریخت.

 

شوروی سابق

کافه کنار رودخانه، پریپیات، اکتبر ۲۰۱۶

کافه کنار رودخانه پریپیات یکی از امکانات متعددی بود که در اختیار اهالی قرار داشت. این شهر یکی از بهترین شهرها برای زندگی در شوروی سابق بود.

 

نیروگاه شوروی

باشگاه قایق‌رانی پریپیات، اکتبر ۲۰۱۲

مانند ماشین‌ها و دیگر وسایل نقلیه، اهالی پریپیات مجبور بوده‌اند برای فرار از آلودگی قایق‌های خودشان را هم جا بگذارند

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر