موضوعات مهم

فضانورد تنها

فضانورد تنها

ترجمه اختصاصی نوریاتو: کارن جرزیک در آخرین مجموعه عکس خودش با نام «فضانورد تنها» انزوا و تنهایی را به تصویر کشیده است. این مجموعه عکس با خرید یک لباس مخصوص ارتفاع بالا در سال ۲۰۱۷ جرقه خورد و جرزیک از آن زمان با سفر به کشورهای مختلف از زنان مختلف با این لباس عکاسی کرده است. تمام سوژه‌ها تنها هستند و در یک محیط متروکه و در عین حال تحریک کننده حضور دارند. در برخی تصاویر فضانورد با محیط اطراف خودش درگیر شده است و در برخی دیگر سوژه از محیطی که در آن قرار دارد جدا شده است.

 

با اینکه خیلی از این صحنه‌ها تون فوق‌العاده‌ای دارند کارن جرزیک روشن می‌کند که فقط از عوامل فیزیکی برای ساخت تصاویر استفاده کرده است. درمورد تصویری که او فضانورد را به همراه پروانه‌های اطراف خودش معلق نگه داشته است جرزیک اینطور توضیح می‌دهد: من مدل‌ را روی شکم خودش روی یک چهارپایه گذاشته بودم، از پروانه‌های تاکسیدرمی شده روی سیم استفاده کرده بودم و چند عکس گرفتم تا بتوانم آن‌ها را تکثیر کنم.”

 

عکاسی فضایی

 

کارن جرزیک عنوان می‌کند که مجموعه فضانورد به علاقه خودش به اکتشاف و اضطراب اجتماعی باز می‌گردد. “احساس می‌کنم همه ما برخی اوقات با فضانورد تنها احساس نزدیکی می‌کنیم. برخی اوقات اوضاع زندگی بهم می‌ریزد و نمی‌تواند باعث متوقف شدن زیبایی و شگفتی‌های دنیا شود. ما هم باید به اکتشافات خودمان ادامه دهیم.”

 

این عکاس ۱۶ و ۱۷ می در گالری پی اس کافمن لس‌آنجلس حضور دارد و ۱۸ و ۱۹ می نیز در یک حراجی در بازار اودیتیس فلی حضور خواهد داشت. شما می‌توانید برای دیدن آثار این هنرمند صفحه اینستاگرام وی را دنبال کنید. همچنین با مراجعه به وبسایت وی می‌توانید نسخه‌های چاپی آثار او را خریداری کنید.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر