موضوعات مهم

در صدا و سیما از جمشید مشایخی تقدیر شد

در صدا و سیما از جمشید مشایخی تقدیر شد

نوریاتو: نادر مشایخی آهنگساز معروف، در مسجد بلال سازمان صداوسیما تاکید کرد ایرانی بودن و ایرانی ماندن دغدغه جمشید مشایخی بود.

 

به گزارش مجله جامع نوریاتو، هنرمندان، سینماگران، مدیران صداوسیما و تلویزیونی‌ها گردهم آمدند تا در مسجد بلال رسانه‌ملی یک مراسم بزرگداشت دیگری برای استاد جمشید مشایخی تدارک ببینند. در این مراسم حمید شاه‌آبادی معاون صدا به نقش بی‌بدیل هنری مشایخی و نوستالژی‌هایی که برای ملت ایران به یادگار گذاشت، تأکید کرد: ” امیدواریم عرصه هنر میدان آزمایشی باشد که همه بتوانند آسوده‌خاطر از آن بیرون بیایند. ”

 

رضا پورحسین قائم‌مقام سیما در پشت تریبون حاضر شد و به وجه مردمی بودن جمشید مشایخی اشاره کرد. او گفت:  “بارها شنیدم که استاد می‌گفت «من خاک پای مردم هستم»؛ به همین‌خاطر است که مردم از او به نیکی یاد می‌کنند و هنرمندان باید به چنین راه و رسمی تأسی کنند. ”

 

نادر مشایخی فرزند استاد فقید تلویزیون، تئاتر و سینمای ایران به توصیه‌های پدرش اشاره کرد؛ جایی که جمشید مشایخی به او بر پیگیری خلق و خوی ایرانی بودن و ایرانی ماندن تأکید داشته است. نادر مشایخی گفت:” پدر به من یاد داد که بکر بودن رفتار یک ایرانی چگونه است و این ویژگی را هم در هنرش و هم در خانواده نشان داد. حتی زمانی که من در وین تحصیل می‌کردم زمانی به آنجا آمد و به من گفت همواره به خاطر داشته باشم که باید به ایران بازگردم و طرز رفتار ایرانی را به جوانان آموزش دهم”.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر