موضوعات مهم

داستان یک مهاجر: فرار از برگزیت

داستان یک مهاجر: فرار از برگزیت

نوریاتو: چند ماه بعد از اینکه بریتانیا تصمیم گرفت از اتحادیه اروپا جدا شود، ماریا در بیمارستان لندن منتظر ویزیت پزشک بود که یک خانم مسن به او گفت به کشور خودت رومانی برگرد. ماریا که در آن زمان حامله بود، به یاد می‌آورد که آن زن به او گفته بود: “تو یک خارجی هستی، نباید اینجا باشی.” ماریا شگف‌زده شده بود، در طول ۱۰ سال اقامت آن‌ها در این کشور، به صورت مستقیم مورد آزار قرار نگرفته بود.

 

اما ماریا می‌گوید از زمان کمپین برگزیت در سال ۲۰۱۶ دشمنی با کشورهای اتحادیه اروپا به صورت واضح اتفاق می‌افتد. این زن ۳۱ ساله که از ما خواست فقط از اسم کوچکش استفاده کنیم گفت بیگانه بودن و افزایش هزینه‌های زندگی در لندن خسته شده است و قصد دارد همین امسال بریتانیا را به همراه همسر و دو فرزند خودش ترک کند.

 

مهاجرت برگزیت

 

ماریا گفت: “پس از برگزیت ما همه احساس می‌کردیم که مانند مهمان ناخوانده هستیم، من نمی‌خواهم بچه‌هایم در چنین محیطی زندگی کنند.” او نگران این است که فرزندانش در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار بگیرد. سال گذشته پرستار او به همراه دختر دوساله‌اش در حال بازی در پارک بودند که یک زن آن‌ها را به دزدی متهم کرد.

 

مطالعه بیشتر: سکوت: ۲۵ سال پس از نسل کشی رواندا

 

شک و تردید زیادی درمورد برگزیت وجود دارد و سیاست‌مدارها انتخاب‌های زیادی (از جمله لغو کامل برنامه) دارند. ولی اروپایی‌های زیادی انتخاب کرده‌اند که از بریتانیا خارج شوند. ماریا در سال ۲۰۰۸ برای کار در یک خانه سالمندان به بریتانیا مهاجرت کرد و امیدوار بود درآمدش به اندازه‌ای کافی باشد که بتواند یک ماشین بخرد. او در ابتدا فقط قصد داشت یک سال در بریتانیا بماند، اما پس از مدتی با همسر رومانیایی خودش آشنا شد و تصمیم گرفت مدت اقامتش را بیشتر کند.

 

در یک ماه کاری خوب، آن‌ها می‌توانند حدود ۵۰۰ یورو پس‌انداز کنند که برای خرید یک خانه در رومانی کافی است. آن‌ها در حال حاضر به همراه دو دخترشان در یک آپارتمان یک‌خوابه کوچک زندگی می‌کنند. آن‌ها یک تخت بزرگ دارند که به همراه دختر بزرگشان سه نفری روی آن می‌خوابند و یک میز کوچک نیز در گوشه اتاق قرار گرفته است. ماریا می‌گوید: “این شرایط خیلی سخت است، زیرا اگر یکی از بچه‌ها گریه کند، دیگری را هم بیدار می‌کند و از آن‌جایی که خانه خیلی کوچک است، شما نمی‌توانید با افراد زیادی رابطه داشته باشید.”

 

مطالعه بیشتر: بازخوردهای منفی برای یک عکاس خیابانی

 

او می‌گوید در ابتدا تمام اخبار مربوط به برگزیت را دنبال می‌کرده است اما پس از مدتی همه‌چیز خیلی مبهم به نظر می‌رسید.”به نظرم برگزیت دیوانگی است، فکر نمی‌کنم لازم باشد از اتحادیه اروپا خارج شوند. خیلی ناراحت‌کننده است که برگزیت بریتانیا را نابود می‌کند. ما تحت تاثیر این عدم قطعیت قرار گرفته‌ایم. شک و تردید زیادی وجود دارد و ما فقط می‌خواهیم به خانه برگردیم.”

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر