موضوعات مهم

دبیر سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر انتخاب شد

دبیر سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر انتخاب شد

مجله جامع نوریاتو: با حکم شهرام کرمی، نادر برهانی مرند برای دومین سال متوالی به عنوان دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شد.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از سینماپرس، با وجود اینکه شهرام کرمی چند وقت پیش در یک مصاحبه از احتمال عدم انتخاب نادر برهانی مرند به عنوان دبیر جشنواره فجر صحبت کرده بود، عصر امروز روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد با حکم شهرام کرمی، نادر برهانی مرند برای دومین سال متوالی به عنوان دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتخاب شده و در متن حکم دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آمده است:

 

«جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتر کشور همواره مورد توجه ویژه هنرمندان، اصحاب رسانه، صاحب‌نظران، جامعه بزرگ فرهنگی و همچنین تشکل‌های تئاتری سایر کشورهای جهان بوده است. این جایگاه ویژه بی‌گمان مستلزم پایش و پاسداشتی هنرمندانه است تا ضمن معرفی هرچه شایسته‌تر توان و قابلیت‌های  گروه‌های تئاتری ایران و جهان، برنامه‌ها و اقدامات شایسته‌ای در جهت تأثیرگذاری پایا و ثمربخش آن بر جریان تولید و عرضه تئاتر در سراسر کشور اتخاذ شده و به انجام برسد.

 

ترسیم چشم‌انداز واقعی و کارشناسانه، توجه جدی به روزآمدی، شمول، کارآیی و پایایی ایده‌ها و طرح‌ها در عین توجه به تجربیات ادوار پیشین و بهره‌گیری از مشاوره‌های صاحبنظران حوزه هنرهای نمایشی می‌تواند نویدبخش رویدادی باشکوه‌تر و موفق‌تر باشد.

 

اینک که به یمن حضور هنرمندان، همت  دست اندرکاران  و توجه و مدیریت هنری شما سی و هفتمین دوره جشنواره به نحو مطلوب و شایسته به پایان رسید و نظر به تصمیم شورای سیاست‌گذاری به موجب این حکم به عنوان «دبیر  سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» منصوب می‌شوید. امید که در سایه مهر پروردگار، با مشارکت و همراهی هنرمندان و صاحبنظران تئاتر کشور در برگزاری هرچه شایسته‌تر این جشنواره موفق و پیروز باشید.»

 

در حالی که شهرام کرمی در متن حکم خود آورده است که جشنواره فجر مورد توجه «هنرمندان، اصحاب رسانه، صاحب‌نظران، جامعه بزرگ فرهنگی» بوده است که بسیاری دوره ۳۷ تئاتر فجر را یکی از محافظه‌کارانه‌ترین دوره‌های جشنواره دانستند. با وجود شرایط شکل گرفته در جشنواره بسیاری نسبت به انتخاب و حتی عدم‌انتخاب برخی آثار در جشنواره معترض بودند.

 

آقای برهانی‌مرند عضو هیئت مدیره خانه تئاتر است و برخی حضور پررنگ داورانی از خانه تئاتر را از وجوه منفی جشنواره ۳۷ دانسته‌اند. آقای برهانی‌مرند در حالی که در یک برنامه رادیویی اعلام کرده بود حاضر است پس از جشنواره یک نشست آسیب‌شناسی جشنواره فجر برگزار کند، ضمن عدم‌برگزاری چنین نشستی، تنها با روزنامه شرق مصاحبه کرده است.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر